امسال (2020) ، اپل با تغییر در طراحی و تولید و استراتژی عرضه آیفون های خود ، از پنج مدل مختلف به جای سه مدل رونمایی کرد ، با این حال ، یکی از آنها فقط بازار گوشی های میان رده را هدف قرار داد. اگر این اتفاق در سال آینده رخ دهد ، می توان امیدوار بود که رکورد فروش آیفون 6 که در حال حاضر آیفون 6 را در اختیار دارد شکسته شود و سال 2021 از نظر فروش آیفون برای کوپرتینوس سال هیجان انگیزی باشد.

دانیل ایوز ، تحلیلگر وبوش ، درمورد موفقیت آیفون های جدید بیانیه ای به وب سایت Apple Insider نوشت. وی در اظهارات خود اظهار داشت که اپل طی سالهای اخیر چنین موفقیتی در فروش آیفون ندیده است. این اتفاق زودتر ، زمانی که آیفون 6 و آیفون 6 پلاس معرفی شدند (در سال 2014) اتفاق افتاد و در سال 2015 ، این محصولات 230 میلیون دستگاه فروختند. اما از آن زمان تاکنون ، فروش گوشی های هوشمند اپل آنطور که باید شگفت انگیز نبوده است.

با تمام این تفاسیر، آقای ایوز معتقد است که 2021، سالی هیجان انگیز برای کوپرتینویی‌ها خواهد بود و پیش بینی کرده است که حدودا 250 میلیون آيفون در این سال به فروش خواهد رسید. گزارشی دیگر حاکی از آن است که اپل ضمن مذاکره با تولید کنندگان، قصد دارد تا میزان تولید آيفون‌ها را حدودا سی درصد افزایش داده و در سه ماهه اول سال 2021، رقم تولید آيفون‌ها را به عدد 96 میلیون برساند که این موضوع شامل تمامی آیفون‌ها با نمایشگر OLED یا LCD خواهد شد. البته در این گزارش، اشاره‌ای به عدد 250 میلیون برای فروش آيفون‌ها در سال آینده نشده و آن‌ها، رقم 230 میلیون را برای آن در نظر گرفته‌اند.

اپل در سال جاری میلادی (2020) تقریبا برای تمامی افراد با سلایق مختلف، آیفونی با سخت‌افزار روز را طراحی و عرضه کرده است. از آیفون SE 2020 گرفته تا آيفون 12 پرو مکس. اما کوپرتینویی‌ها برای سال آینده، تنها چهار مدل از آیفون 13 را در نظر گرفته‌اند که مانند سال جاری، با تأخیر مواجه نشده و همزمان با موعد سالانه، یعنی در ماه سپتامبر به دنیای تکنولوژی معرفی خواهند شد. به این ترتیب مدیران اپل با جدیت تمام، با تولید کنندگان قطعات در حال مذاکره هستند تا از روند طراحی و تولید آيفون‌های 2021 اطمینان حاصل کرده و مانند سال جاری میلادی، تأخیری برای عرضه آن‌ها در میان نباشد.

خانواده آيفون 12 اپل با آمار فروش خوبی همراه بوده است و پیش بینی می‌شود که این روند در سال آینده، با معرفی و عرضه سری آیفون 13 ادامه داشته باشد.