1Password یکی از معروف ترین و محبوب ترین برنامه ها در زمینه مدیریت رمز عبور است و اخیراً شاهد معرفی به روزرسانی جدید و سازگاری آن با Mac OS big Head هستیم. در نسخه جدید این نرم افزار ، قابلیت باز کردن قفل با کمک Apple Watch اضافه شده و سازگاری آن با مرورگر Safari نیز بهبود یافته است.

برنامه 1Password به کاربران امکان می دهد رمزهای عبور ، یادداشت های شخصی و محرمانه ، اطلاعات کارت اعتباری و موارد مشابه را در حساب خود ذخیره کنند و سپس آنها را با تمام محصولات سازگار با نرم افزار خود همگام سازی کنند. (همگام سازی) انجام دهید. محصولاتی که از برنامه 1Password پشتیبانی می کنند عبارتند از:

انواع مکاها
آیفون
IPad
تلفن های اندرویدی
محصولات مبتنی بر ویندوز

نسخه 7.7 برنامه 1Password شب گذشته با ویژگی جدید باز کردن قفل Apple Watch برای کاربران مک منتشر شد.

تاکنون کاربران از دو روش زیر برای باز کردن قفل 1Password و دسترسی به رمزهای عبور خود استفاده کرده اند:

با وارد کردن رمز عبور قفل را باز کنید
قفل گشایی توسط مكا تاچ آیدی

از آنجایی که همه دستگاه های مبتنی بر Mac به Touch ID یا حسگر اثر انگشت مجهز نیستند ، کاربران باید هر بار که وارد برنامه 1Passwrod می شوند رمز ورود خود را وارد کنند. اما این مشکل با به روزرسانی جدید این برنامه تغییر کرده است.

به روزرسانی جدید 1Password با پشتیبانی قفل Apple Watch برای کاربران Mac در دسترس است. این ویژگی از قبل در سیستم عامل Mac وجود داشته است و کاربران می توانند با نزدیک کردن Apple Watch به دستگاه ، قفل سیستم عامل ردن خود را باز کنند و کارها را انجام دهند. اکنون این ویژگی به برنامه 1Password اضافه شده است.

البته برای استفاده از این ویژگی نیازی به ارتقا به Mac OS ig نیست و کاربران macOS Catalina 10.15 یا نسخه های بالاتر می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

در نسخه جدید ، سازگاری بیشتر و بهتری با مرورگر Safari نیز مشاهده می کنیم. با این کار تمام صفحات وب در پس زمینه به طور خودکار اسکن می شود و در صورت لزوم رمزعبورهای ذخیره شده یا اطلاعات کارت اعتباری (مانند keychain iCloud) به شما ارائه می شود.

در این نسخه همچنین شاهد طراحی مجدد برخی قطعات هستیم تا با Mac OS ig Head سازگارتر باشد و همچنین در سیستم حفظ حریم خصوصی کاربر شاهد پیشرفت هایی در زمینه امنیت هستیم.

برای استفاده از برنامه 1Password ، باید ماهیانه 2.99 دلار بپردازید یا در صورت نیاز می توانید با پرداخت ماهیانه 4.99 دلار از مزایای حساب خانواده استفاده کنید.

در آخر ، بهتر است بدانید که نسخه جدید این نرم افزار در حال حاضر از طریق وب سایت 1Password در دسترس است و هنوز در فروشگاه App Mac در دسترس نیست.