طبق شایعاتی که این روزها منتشر شده ، قدرتمندترین محصول جدید سامسونگ ، Galaxy S21 Ultra، دارای قلم استایلوس مجهز خواهد بود، اما در چه شرایطی این اتفاق می افتد؟ طبق گزارش جدیدی که اخیراً منتشر شده؟ گویا ما نباید خیلی نسبت به این قلم امیدوار باشیم.
طبق اخبار جدید، به نظر می رسد قلم S Pen که با Galaxy S21 Ultra ارائه می شود ، از قابلیت بلوتوث پشتیبانی نمی کند. بنابر این، نمی توان انتظار زیادی از آن داشت. چنین تغییری، قلم S Pen را چند سال به عقب می برد. زیرا همانطور که می دانید ، سامسونگ از سری Galaxy Note 9 به بعد، قلم خود را به فناوری بلوتوث مجهز کرده است.

در حالی که قلم اس پن سامسونگ در حال منسوخ شدن بود، اما مهندسان این کمپانی کره‌ای با اضافه کردن قابلیت‌هایی جدید که از طریق اتصال بلوتوث در اختیار کاربران قرار می‌گرفت، این قطعه سخت‌افزاری را مجددا احیا کردند.

به این ترتیب شما در بهترین حالت ممکن با یک قلمی که در سال 2018 عرضه شد، روبرو خواهید بود. البته چنین موضوعی، با توجه به نیاز به پرداخت رقمی حدودا 1200 دلاری برای خرید گلکسی اس 21 اولترا، مطمئنا کاربران را ناراحت یا حتی عصبانی خواهد کرد.

اخبار ضد و نقیضی از گوشه و کنار دنیای تکنولوژی به گوش می‌رسد که مهم ترین آن‌ها، حاکی از آن است که سامسونگ قصد دارد تا سری گلکسی نوت خود را از سال آینده بازنشسته کرده و با اضافه کردن قلم اس پن به محصولات سری اس، چنین تغییری را آغاز کرده و تصمیمات جدیدی برای خط تولید محصولات خود اتخاذ خواهد کرد.

اگر سامسونگ تصمیم داشته باشد تا به تولید سری نوت خود همچنان ادامه دهد، اضافه شدن قلمی با این قابلیت‌ها به سری اس موضوع آنچنان مهمی به حساب نمی‌آید. اما ممکن است که این حرف و حدیث‌ها، زمزمه‌هایی برای افزایش قیمت پرچمداران جدید سری کهکشانی سامسونگ به حساب آید.

با تمام این تفاسیر، باید تا ماه ژانویه و موعد رونمایی از خانواده گلکسی اس 21 منتظر بمانیم و ببینیم که چه سرنوشتی در انتظار این محصولات خواهد بود.