سامسونگ سال هاست که از تراشه های اختصاصی تلفن های هوشمند گلکسی استفاده می کند. چند مارک دیگر اخیراً استفاده از این تراشه ها را آغاز کرده اند ، اما اکنون گزارش شده است که سال آینده می تواند سال خوبی برای تراشه های Exynos باشد.

همانطور که توسط آژانس خبری Business Korea گزارش شده ، بخش تراشه های Exynos به نام Samsung LSI امیدوار است که بتواند علاوه بر تأمین نیازهای محصولات Vivo ، سال آینده پردازنده های Oppo و Xiaomi را نیز تولید کند. معامله احتمالاً استفاده از تراشه های سطح Exynos در گوشی های این شرکت خواهد بود. ما دقیقاً نمی دانیم که در حال حاضر چند مارک فعال هستند ، اما برنامه زمان بندی برای نیمه اول سال 2021 تنظیم شده است.

در اخبار ، سامسونگ LSI به دلیل حاشیه کم تراشه های اگزینوس در محصولات گلکسی ، حمل این تراشه های اگزینوس را برای تلفن های سامسونگ قطع کرده است. این شرکت که اکنون چهارمین تولیدکننده تراشه بین المللی بزرگ پس از کوالکام ، مدیاتک و HiSilicon است ، می خواهد از فروپاشی هواوی نهایت استفاده را ببرد.

هواوی سهم قابل توجهی از بازار تلفن های همراه داخلی در چین و فراتر از آن را دارد. اما بدون دسترسی به سرویس های Google و تراشه های HiSilicon ، احتمالاً سهم زیادی از بازار جهانی را از دست خواهند داد. آخرین آمار و ارقام نشان می دهد که شیائومی در حال حاضر برای به دست آوردن سهم بازار از هواوی شروع شده است ، اوپو و ویوو اهداف مشابهی را دنبال می کنند. هر سه مارک تجاری برای دستیابی به این هدف به تراشه های بیشتری نیاز دارند و اینجاست که Exynos وارد عمل می شود.

Business Korea ادعا می کند که سامسونگ LSI چیپست های Exynos را با قیمت رقابتی ساخته است تا جذابیت بیشتری نسبت به MediaTek و Qualcomm داشته باشد. با این حساب ، این شرکت می تواند به زودی جای HiSilicon را بگیرد و به سومین سازنده تراشه در جهان تبدیل شود.

گفته می شود هوآوی در حال حاضر دومین سازنده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان است ، اما اگر شیائومی ، اوپو و ویوو در ماه های آینده موفق شوند ، می توانند این شرکت را از پنج مارک برتر جهانی در سال 2021 حذف کنند.