کمپانی ال جی اوایل سال آینده روی Rainbow و B Project به عنوان دو پروژه ی اصلی تمرکز خواهد کرد. به احتمال زیاد، اولین مورد پرچمدار معمولی است که دنباله گوشی های سری V بوده و مورد دوم تلفن همراه با صفحه نمایش رول شونده است.

دستگاه دوم بخشی از پروژه Explorer است که قبلاً در LG Wing شاهد آن بودیم. B Project از طراحی خاصی برخوردار است که در آن بخشی از صفحه در داخل بدنه به صورت رول شده قرار گرفته و فقط در صورت نیاز از آن خارج می شود.

ال‌جی این دستگاه را به صورت مختصر در انتهای مراسم رونمایی از وینگ به نمایش گذاشت. ویدیوی مربوطه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

رنگین کمان یا Rainbow در سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ و B Project در ماه مارس به بازار می‌آید. به گزارش نشریه کره‌ای The Elec، انتظار می‌رود که ال‌جی امسال حدود ۲۶ میلیون تلفن هوشمند بفروشد و در سال آینده نیز بیشتر از ۳۰ میلیون فروش داشته باشد.

این خبرگزاری می‌گوید ال‌جی در آینده طراحی و تولید شمار بیشتری از گوشی‌های خود را به سایر شرکت‌ها واگذار می‌کند. در سال ۲۰۱۸ فقط حدود ۱۰ درصد از تلفن‌های این غول کره‌ای خارج از این شرکت تولید شده بود. این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۳۰ درصد رسید و امسال باید حدود ۶۰ درصد باشد. سال آینده هم انتظار داریم این عدد به ۷۰ درصد برسد.

برنامه اصلی ال‌جی این بود که ساخت گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده خود را به شرکت‌های دیگر واگذار کند، و حتی برخی از محصولات پریمیوم مثل Velvet 2 نیز همین شرایط را داشته باشند. امسال Q92 و Stylo توسط خود این شرکت ساخته می‌شوند ولی نسخه‌های آتی آن‌ها به دست سایر تولیدکنندگان طراحی خواهد شد.

این استراتژی به ال‌جی اجازه می‌دهد تا تمرکز بیشتری روی پروژه‌های مهم‌تری مثل Rainbow و پروژه اکسپلورر داشته باشند.