شرکت خودروسازی کره ای هیوندای در بیانیه ای گفته است که در حال مذاکره با اپل برای ساخت یک ماشین الکتریکی جدید است. بله ، این شرکت بخشی از اطلاعات اصلی خود را به دو تغییر تغییر داده است. در اولین اصلاح اظهار شده که هیوندای یکی از خودروهایی است که اپل معرفی کرده است. در اصلاحیه دوم ، اشاره به نام اپل به طور کامل حذف شد.

اپل مدت هاست که پروژه های خود را پنهان می کند و این پروژه در مراحل ابتدایی است. طبق گفته های The Elec ، ماشین اپل احتمالاً در سال 2027 وارد بازار می شود. مینگ-چی کو قبلا گفته بود که این محصول در سال 2028 یا بعد از آن عرضه می شود. رسانه های کره ای می گویند اپل و هیوندای با یکدیگر همکاری کرده اند تا باتری جدیدی برای ماشین خود تولید کنند و به توسعه این ماشین الکتریکی ادامه می دهند.

از آنجا که اپل هیچ تجربه ای با این شرکت خودروسازی ندارد ، مطمئناً آماده سازی محصولات آنها به زمان طولانی نیاز دارد. به همین دلیل اپل به دنبال یک شریک اصلی مانند هیوندای است که در تولید و عرضه زنجیره به آنها کمک کند.

البته نمی توان با اطمینان گفت که کدام شرکت در نهایت در بخش خودرو با اپل کار خواهد کرد. طبق اولین بیانیه هیوندای ، مشخص است که این دو شرکت در حال حاضر در سرمایه گذاری مشترک خود بحث و گفتگو کرده اند.

هیوندای موتور با همکاری جنرال موتورز 4 میلیارد دلار برای تولید اتومبیل خودران خود هزینه خواهد کرد. این رقم بخشی از سرمایه گذاری عظیم 55 میلیارد دلاری است که طی پنج سال آینده برای پروژه های مربوط به خودران و مربوط به خودرو هزینه خواهد شد. هیوندای می خواهد تا سال 2025 1 میلیون موتور خودرو بفروشد.

20 دی 1399

582 بازدید

0 نظر