گوگل از یک حالت تاریک با اندروید 10 رونمایی کرده است که فشار چشم کاربر را برطرف می کند و به فرد اجازه می دهد تا مدت بیشتری با دستگاه کار کند. اکنون این شرکت در حال کار بر روی یک سیستم شخصی سازی کامل تر در اندروید 12 است که به شما امکان تغییر رنگ برنامه های متناسب با شما را می دهد.

در تلفنهای Pixel امروز ، شما می توانید رنگ را به عنوان لحن کلی چندین م componentsلفه سیستم ، از جمله تنظیمات سریع انتخاب کنید. با این حال ، تنظیمات اصلی دستگاه محدودیت های زیادی در تغییر طرح کلی سیستم دارد. اکنون گزارش شده است که در آندروید 12 ، گوگل در حال کار بر روی یک سیستم تنظیم تم خاص است که به شما امکان می دهد رنگ های اصلی و ثانویه مورد نظر خود را انتخاب کرده و از آنها در کل دستگاه استفاده کنید. رنگ اصلی می تواند رنگ پس زمینه نوار پیام و بخش تنظیمات سریع را تغییر دهد.

در زیر برخی از تصاویر ساخته شده توسط 9To5Google وجود دارد که احتمالاً مانند عملکرد سیستم تنظیم تم Android 12 به نظر می رسند. در تصویر اول ، سایه آبی توییتر با رنگ “فضای” تلفن های پیکسلی ترکیب شده است. در تصویر دوم می توانید رنگ سبز را با سبک Material Design مشاهده کنید.

تعداد رنگهایی که از طریق این سیستم به شما داده می شود بسته به مارک دستگاه و احتمالاً مدل هر دستگاه متفاوت خواهد بود. متأسفانه ، به نظر نمی رسد شرکت ها به هر کاربر اجازه دهند رنگ خود را تولید کند. اما آنچه سفارشی سازی تم Android 12 را منحصر به فرد می کند این است که رنگ هایی که انتخاب می کنید رنگ اصلی و ثانویه برای توسعه دهندگان برنامه است. با این گزارش ، مخترعین می توانند بهتر با موضوعات مورد نظر کاربران سازگار شوند.

به عنوان مثال ، برنامه های Android 10 و بیشتر می دانند که چه زمان از حالت تاریک و چه زمانی از حالت روشن استفاده کنند ، بنابراین می توانند در هر برنامه با آنچه که حالت تاریک نامیده می شود سازگار شوند. با این حال ، حالت تاریک خوشمزه است و بهترین ترکیب در هر کاربر متفاوت است. برخی از کاربران رنگ سیاه و خاکستری را ترجیح می دهند ، برخی ترکیب سیاه و آبی را ترجیح می دهند ، در حالی که دیگران می گویند سمت سیاه رنگ صفحه نمایش AMOLED است.

حال ، مصرف کنندگان می توانند به جای اختراع سلایق مصرف کننده ، رنگی را که دوست دارند در چشم خود ببینند انتخاب کنند. این سطح از شخصی سازی عمیق همچنین می تواند بر برنامه های شخص ثالث تأثیر بگذارد. کاربران قبلی از ابزار Substratum برای این کار استفاده کرده اند که به شما امکان می دهد موضوع را سفارشی کنید.

تفاوت اصلی بین پیکربندی موضوع Android 12 و Substratum این است که Substratum همه برنامه ها را مجبور می کند که به یک شکل خاص باشند ، اما در Android API سیستم پیکربندی Android 12 این موضوعات جدید را به برنامه ها ارائه می دهد.

جالب است که می توان رنگ های تم Android 12 را تنظیم کرد تا به صورت خودکار بر اساس تصویر زمینه فعلی انتخاب شود. وقتی تصویر زمینه را تغییر می دهید ، Android رنگ سیستم را به رنگی مشابه پالت رنگ تصویر زمینه تغییر می دهد ، به طوری که همه چیز یکسان به نظر می رسد.

اندروید 12 هنوز در مراحل اولیه توسعه است و گوگل در مراحل نهایی نهایی کردن سیستم سفارشی سازی تم است. نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید 12 ماه آینده منتشر می شود.