شرکت سامسونگ در هفته های اخیر به سختی روی One UI 3.0 که مبتنی بر اندروید 11 است کار کرده است.
این شرکت توسعه دهنده بتا نسخه سوم One UI را در ماه سپتامبر منتشر کرد. اکنون ، وب سایت Samsung Malaysia برخی از مهمترین ویژگی های جدید One UI 3.0 را ذکر کرده است. احتمال انتشار این به روزرسانی در ماه نوامبر وجود دارد.

بسیاری از قابلیت‌هایی که در این وب‌سایت به آن‌ها اشاره شده بر ظاهر بهینه‌تر و ساده‌تر One UI 3.0 تمرکز دارند. این پوسته قرار است نوآوری‌های جدیدی را وارد کاربری روزانه شما کرده و تجربه کاربری را ارتقا دهد. سامسونگ با این کار می‌خواهد مطمئن شود که شما با جریان پرسرعت تغییرات دنیای فناوری همگام می‌مانید.

یکی از اهداف این شرکت در توسعه One UI 3.0 افزایش سهولت کاربری بوده است. سامسونگ با تاکید بر بهینه‌سازی پنل ابزارهای سریع می‌گوید کاربران حالا می‌توانند میان موسیقی و ویدیوهای خود عقب و جلو بروند. پنل نوتیفیکیشن‌ها هم تغییراتی داشته تا در نگاه اول اطلاعات بیشتری را حتی در صورت قفل بودن دستگاه در اختیار کاربر قرار دهد.

پوسته One UI 3.0 دارای بهینه‌سازی‌های بیشتری برای صفحات دارای اندازه‌های گوناگون است. برای مثال در گلکسی زد فولد ۲ وقتی دستگاه بسته است، رابطی را مشاهده می‌کنید که شباهت بیشتری به رابط‌های عادی دارد. ولی وقتی دستگاه را باز می‌کنید، رابط کاربری خودش را با اندازه صفحه تطبیق می‌دهد و تجربه‌ای شبیه تبلت‌ها را به ارمغان می‌آورد.

سامسونگ همچنین می‌گوید که دو قابلیت Dual Preview و Rear Cam Selfie در هنگام انتشار One UI 3.0 برای گلکسی فولد هم در دسترس قرار می‌گیرند. به‌علاوه، قابلیت لاک اسکرین داینامیک از ۵ دسته‌بندی در One UI 2.5 به ۱۰ عدد در One UI 3.0 رسیده است. سامسونگ در انتها یادآور می‌شود که تماس‌های ویدیوییِ تمام صفحه هم در این به‌روزرسانی حضور دارند.

این‌ها تنها بخشی از تغییرات نسخه بعدی One UI است و سامسونگ وعده داده که بهینه‌سازی کوچک و بزرگ زیادی در نسخه سوم اعمال شده است. انتظار می‌رود که سری گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی اس ۲۰ از اولین دستگاه‌هایی باشند که به One UI 3.0 مجهز می‌شوند.