فیس بوک قصد دارد پس از اعلام نهایی نتایج در بالای برنامه های فیس بوک و اینستاگرام ، نام برنده انتخابات ریاست جمهوری را به نمایش بگذارد. به گفته سخنگوی شرکت تام رینولدز ، آنها همچنین پست های کاندیداهای ریاست جمهوری را به مراکز اطلاعات انتخابات پیوند خواهند داد.

آقای رینولدز در نامه ای به The Verge نوشت: “[فیس بوک می خواهد] در اعلانی در بالای فیس بوک و اینستاگرام نام کاندیدای برنده را نشان دهد.” در این اعلان آمده است كه كدام نامزد برنده نهایی انتخابات است.

براساس گزارش رویترز و منابع رسانه ای مستقل مانند AC News ، CS News ، Fox News ، AC News ، Cyanan و آسوشیتدپرس ، فیس بوک نتایج انتخابات را اعلام خواهد کرد. این شرکت می گوید با ادامه شمارش شمارش در پنج ایالت در روز پنجشنبه ، ادعاهای نادرست افزایش یافته است.

رینولدز گفت: “ما طبق برنامه ریزی های انجام شده اقدامات موقت بیشتری انجام داده ایم تا از انتشار بیشتر این اطلاعات جلوگیری کنیم.” این شرکت محتوایی را که اطلاعات گمراه کننده محسوب می شود توزیع نمی کند و می خواهد ادعاهای نادرست را روشن کند. آنها همچنین انتشار ویدیوهای زنده مرتبط با انتخابات در فیس بوک را محدود کرده اند.

این غول شبکه های اجتماعی پیشتر گفته بود که برای جلوگیری از انتشار اطلاعات گمراه کننده در خدمات خود ، قبل از 3 نوامبر اقدامات مختلفی را انجام خواهد داد. این شرکت با جلوگیری از انتشار ادعاهای دروغ پیروزی در انتخابات ، تبلیغات سیاسی ایالات متحده را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد. فیس بوک روز پنجشنبه ، در میان زمزمه های فراخوان رفتار خشونت آمیز ، گروه 300000 نفری را مسدود کرد.