زیرساخت شبکه 5G یکی از نیازهای اساسی برای اتومبیل های هوشمند و اتومبیل ها است. به کمک سرعت بالا و تأخیر کم اینترنت 5G ، این نوع وسایل نقلیه اطلاعات حیاتی مورد نیاز برای رانندگی خودکار و انتخاب خط را دریافت می کنند.

قابلیت استفاده از HarmonyOS در اتومبیل ها

طبق گزارشی که توسط NetEase منتشر شده ، هواوی قصد دارد تجارت خود را با ورود به بازار خودرو و انجام كارهایی مانند توسعه ، ساخت ، فروش و تعمیر قطعات خودرو و سیستم های مربوطه گسترش دهد.

اخیراً گزارش های زیادی در رسانه های مختلف در این زمینه منتشر شده است که احتمال ورود هواوی به صنعت خودرو را افزایش می دهد.

هواوی فناوری های جدید مربوط به سخت افزار ، نرم افزار و تجهیزات مربوط به شبکه خودروی 5G خود را توسعه خواهد داد و این اولین بار نیست که این شرکت برای توسعه فناوری های جدید با تولیدکنندگان خودرو همکاری می کند. هواوی همچنین می تواند API مخصوص خود را برای اتومبیل ها ایجاد کند. به عنوان مثال ، Huawei ممکن است این کار را با یک نسخه از خودرو HarmonyOS انجام دهد. سیستم عامل به طور مستقل روی رابط کاربری Huawei EMUI در حال اجرا است و به جای Google Maps از سرویس Here We Go Map استفاده می کند.

هواوی با چندین شرکت دیگر در این زمینه همکاری کرده است و همکاری در زمینه وسایل نقلیه خاص و سرمایه گذاری در زمینه اتومبیل های خودران انجام شده است.

بسته به پتانسیل شبکه 5G ، خودروهای خودران می توانند در سالهای آینده رشد بیشتری داشته باشند. از آنجا که فناوری 5G در کشورهای پیشرفته به واقعیت تبدیل شده است ، واضح است که اتومبیل های خودران مرحله بعدی توسعه مبتنی بر 5G هستند.