پاول دوروف ، مدیر اجرایی و بنیانگذار پیام رسان تلگرام ، در مقاله ای آخرین محصول شاخص اپل را مورد انتقاد قرار داد. وی اخیراً آیفون 12 پرو را خریداری کرده است که به گفته وی “بسیار زشت و عجیب” است. وی آیفون 12 را چنین توصیف کرد: “نسخه بزرگتر آیفون 5 2012 که دارای یک ماژول دوربین اصلی چندرسانه ای است و هر کدام دارای لنزهای مختلف در ارتفاع متفاوت هستند.” دوروف همچنین از بریدگی بالای بالای صفحه انتقاد کرد و گفت تلفن معمولاً قدیمی و رو به عقب به نظر می رسد.

مدیران تلگرام پس از هک آیفون 12 پرو ، از مدیریت اپل انتقاد کردند. وی نوشت: “استیو جابز 9 سال پیش درگذشت ، اما این شرکت بدون هیچ نوآوری و شهرت فناوری هنوز درآمد کسب می کند.” جای تعجب نیست که فروش آنها چند ماه پیش بود این کاهش 21 درصدی است. “اگر این روند ادامه یابد ، هفت تا ده سال دیگر سهم آیفون از بازار جهانی ناچیز است.”

اگرچه گزارش هایی مبنی بر مشکلات سری آیفون 12 وجود دارد ، اما کارشناسان می گویند محبوبیت سری آیفون 12 به حدی زیاد است که اپل را مجبور به افزایش سفارشات از سوی تأمین کنندگان کرده است. نظر شما در مورد اظهارات پاول دوروف چیست؟ آیا انتقاد او را می دانید؟