همه افرادی که میخواهند آموزش طراحی لباس مبتدی را شروع کنند میتوانند به نوع پارچه ها برای نوع دوره طراحی لباس و آموزشی که در نظر گرفته میشود و روش طراحی لباس توجه ویژه ای داشته و آن را مهم میشمارند که بتوانند به این نکته برای چگونگی طراحی لباس دقت کنند که چه نوع پارچه ای را استفاده نموده و در پروژه های آموزش طراحی دوخت خود مورد بررسی قرار دهند.

چگونگی طراحی لباس بسیار مهم است. برای یادگیری نحوه طراحی لباس با ما همراه باید تا در این مقاله آموزش طراحی لباس مبتدی، روش طراحی لباس را به شما بگوییم.

 

نوعی خاص از پارچه در مناطق خاص برای آموزش طراحی لباس مبتدی در دسترس است ، “پارچه ، شکل و ساخت لباس مردم” را در آموزش طراحی لباس مجلسی تحت تأثیر قرار می دهد و یادگیری طراحی لباس را جالب تر می کند. [21] منسوجات از الیاف گیاهی از جمله پنبه و گوزن ایجاد شده اند. وضعیت کلاس تمایز پارچه های پوشیده شده را متفاوت می کند. لباس مکزیکی تحت تأثیر اشکال هندسی قرار گرفته است. بلوز Huipil که با “تونیک گشاد و بدون آستین ساخته شده از دو یا سه تار پارچه ای متصل به طول دوخته شده” مشخص می شود [22] نحوه طراحی لباس مهم تاریخی است که امروزه اغلب دیده می شود. پس از فتح اسپانیا ، لباس سنتی مکزیک تغییر شکل داد تا به اسپانیایی شباهت پیدا کند.

گروه های بومی مکزیک برای تمایز خود از یکدیگر به گلدوزی و رنگ های خاص هنگام آموزش طراحی لباس اعتماد می کنند. [23]

صورتی مکزیکی رنگ قابل توجهی در هویت هنر و طراحی مکزیکی و روح عمومی است. اصطلاح “روزا مکزیکو” همانطور که توسط رامون والدیوسرا توصیف شد توسط چهره های برجسته ای مانند دولورس دل ریو و طراح رامون وال در نیویورک ایجاد شد. [24]

قبل از رواج آموزش طراحی لباس با نرم افزار ، هنگامی که روزنامه ها و مجله هایی مانند El Imparcial و El Mundo Ilustrado در مکزیک دست به دست می چرخیدند ، همانطور که شهرهای بزرگ ، مانند مکزیکو سیتی را از م Europeanد اروپا مطلع می کرد ، به یک جنبش قابل توجه تبدیل شد. این امر باعث تأسیس فروشگاه های بزرگ شد و سرعت موجود در مد و آموزش طراحی لباس را تغییر داد. [25] با دستیابی به مد و لباس اروپایی ، افرادی که از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار بودند برای تشخیص خود از بقیه به اتخاذ این عناصر متکی بودند. Juana Catarina Romero یک کارآفرین موفق و پیشگام در این جنبش بود.

آموزش طراحی لباس و طراحی مد مالزی

نمایشگرهای کیف های CSHEON طراح مالزی در فروشگاه Robinsons Department کوالالامپور ، مالزی
در مالزی ، کوالالامپور شهر بزرگ مد و تولید است. [26] هفته مد و مالزی [27]

بررسی اصطلاحات طراحی مد در آموزش طراحی لباس
یک طراح لباس ترکیب لباس ، خط ، تناسب ، رنگ و بافت را تصور می کند. در حالی که مهارت های خیاطی و ساخت الگو مفید است ، اما لازمه طراحی موفقیت آمیز مد نیست. بیشتر طراحان مد به طور رسمی آموزش دیده یا شاگرد می شوند.
یک طراح فنی با تیم طراحی و کارخانه های خارج از کشور همکاری می کند تا از ساخت صحیح لباس ، انتخاب پارچه مناسب و تناسب مناسب اطمینان حاصل کند. طراح فنی نمونه های لباس را بر روی مدل متناسب متناسب می کند و تصمیم می گیرد که قبل از تولید انبوه لباس ، تغییرات مناسب و ساختاری ایجاد شود.
پس از آموزش طراحی لباس یک سازنده الگو (که به عنوان الگو یا برش الگو نیز شناخته می شود) اشکال و اندازه های قطعات لباس را طراحی می کند. این کار ممکن است به صورت دستی با کاغذ و ابزار اندازه گیری یا با استفاده از یک برنامه نرم افزاری رایانه ای CAD انجام شود و آموزش طراحی الگوی لباس به شما در این مورد کمک میکند. روش دیگر کشیدن پارچه به طور مستقیم روی فرم لباس است. قطعات الگوی حاصل را می توان به کمک آموزش طراحی لباس برای تولید طرح مورد نظر از لباس و اندازه مورد نیاز ساخت. برای کار به عنوان نشانگر الگو معمولاً آموزش رسمی لازم است.
یک خیاط لباس های طراحی شده سفارشی را که به اندازه مشتری ساخته می شود ، می سازد. به خصوص کت و شلوارها (کت و شلوار ، ژاکت و دامن ، و غیره). خیاطان معمولاً دوره کارآموزی یا آموزش رسمی دیگری می گذرانند.
یک طراح پارچه ، پارچه و پارچه را برای لباس و اثاثیه طراحی می کند. بیشتر طراحان پارچه به طور رسمی به عنوان کارآموز و در مدرسه آموزش طراحی لباس می بینند.
یک آرایشگر لباس ها ، جواهرات و لوازم جانبی مورد استفاده در عکاسی مد و نمایش های بیداری را هماهنگ می کند. یک آرایشگر همچنین ممکن است برای طراحی یک کمد لباس هماهنگ با یک مشتری شخصی کار کند. بسیاری از سبک ها در زمینه طراحی مد ، تاریخچه مد و لباس تاریخی آموزش طراحی لباس دیده اند و در بازار مد فعلی و روند آینده بازار از تخصص بالایی برخوردار هستند. با این حال ، برخی به سادگی یک حس زیبایی شناختی قوی برای کنار هم قرار دادن ظاهری زیبا دارند.
یک خریدار مد ، ترکیبی از لباس موجود در مغازه های خرده فروشی ، فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای را انتخاب و خریداری می کند. بیشتر خریداران مد در زمینه تجارت و / یا مطالعات مد آموزش دیده اند.
خیاطی ، لباس های آماده پوشیدن یا تولید انبوه را با دست یا با چرخ خیاطی ، یا در فروشگاه های پوشاک و یا به عنوان مجری چرخ خیاطی در یک کارخانه ، می دوزد. او (یا او) ممکن است مهارت لازم برای ساختن (طراحی و برش دادن) لباسها یا قرار دادن آنها روی مدل را نداشته باشد.
یک لباس دوز به کمک آموزش طراحی لباس در لباس های زنانه سفارشی تخصص دارد: لباس های روز ، کوکتل و شب ، لباس ها و کت و شلوارهای تجاری ، لباس خانه ها ، لباس های ورزشی و لباس زیر.
پیشگوی مد پیش از فروش لباس در فروشگاه ها ، پیش بینی می کند چه رنگ ها ، سبک ها و اشکال محبوب (“مد روز”) باشد.
یک مدل لباس ها را در نمایش های مد و عکس ها می پوشد و به نمایش می گذارد.
یک مدل متناسب با پوشیدن و اظهار نظر در مورد متناسب بودن لباس در هنگام طراحی و پیش تولید ، به طراح مد کمک می کند. مدلهای متناسب برای این منظور باید اندازه خاصی داشته باشند که در آموزش طراحی لباس آن را برای نحوه طراحی لباس مناسب یاد می گیرید.
یک روزنامه نگار مد ، مقالات مد را برای توصیف لباس های ارائه شده یا روند مد ، برای مجلات یا روزنامه ها می نویسد.

تا اینجا این آموزش طراحی لباس را به پایان می رسانیم.