طولی نمی کشد که اپل و گوگل اولین تلفن های هوشمند 5G خود را به بازار عرضه می کنند ، اما این باعث نمی شود که آنها تلاش کنند 6G را توسعه دهند یا حداقل آینده شبکه های نسل ششم را شکل دهند.

طبق وب سایت Mobile World Live ، غول های فناوری اپل ، گوگل و ال جی به گروه صنعت Next G Alliance پیوستند تا به آمریکای شمالی به انتقال جهانی 5G و توسعه اولیه 6G کمک کنند و نقشه راه توسعه نسل بعدی را ایجاد کنند. با در نظر گرفتن نوآوری های آمریکایی ، یک بازار پویا برای تبلیغ ، پذیرش و تجاری سازی 6G ایجاد کنید.

این گروه که توسط انجمن راه حل های ارتباطات صنعتی ایجاد شده است ، اپراتورهایی مانند AT&T ، Verizon ، US Cellular و T-Mobile را شامل می شود. مایکروسافت ، سامسونگ ، فیس بوک ، سیسکو ، اریکسون ، اینتل ، نوکیا و کوالکام دیگر اعضای این گروه هستند. بزرگترین نقص این گروه Huawei است که نقش عمده ای در توسعه زیرساخت های شبکه 5G دارد. سال گذشته گزارش شد که این شرکت فقط تحقیق در مورد 6G را آغاز کرده است.

وب سایت Next G Alliance می گوید که اعضا از طریق نمایندگان ارشد مشاغل به گروه می آیند و مسئولیت توضیح استراتژی و جهت اتحادیه را بر عهده می گیرند. پیش بینی می شود کارگروه های بعدی G Alliance در اوایل سال 2021 آغاز به کار کنند ، اما زمان مشخصی برای راه اندازی 6G اعلام نشده است و ما نمی دانیم نسل ششم چه ویژگی هایی خواهد داشت.

توسعه و پیاده سازی فناوری های جدید اغلب سالها به طول می انجامد و هدف گروه پاسخگویی به این س andالات و بسیاری از س سوالات مربوط به 6G در سالهای آینده است.