همانطور که مشاهده می کنید ، Epic Games Forton را به دلیل نقض قوانین App Store و افزودن دروازه شخصی برای پرداخت درون برنامه ای ، از فروشگاه App Apple حذف کرده است. قوانین بستر های نرم افزاری به اپل اجازه می دهد توسعه دهندگانی که از آن اجتناب می کنند را مستثنی کند.

Epic Games سعی کرد پرونده را به دادگاه بکشاند تا اپل را به یک شرکت پردرآمد بدل کند ، که متاسفانه هیچ شانسی نداشت. به این ترتیب دیگر افرادی که آیفون جدیدی خریداری می کنند دیگر نمی توانند بازی Fortnite را بارگیری کنند. اما ظاهرا برخی چیزها تغییر کرده است و به لطف سرویس ابری انویدیا ، دارندگان محصولات مبتنی بر iOS یا iPadOS همچنین می توانند Fortnite را بر روی iPhone یا iPad خود نصب و بازی کنند.

مدیران انویدیا روز پنجشنبه اعلام کردند سرویس ابری این شرکت با نام GeForce Now قادر به اجرای نسخه لمسی بازی Fortnite از طریق مرورگر Safari در iOS است. این نسخه از بازی ، برای دستگاه های لمسی و با همکاری مهندسان و طراحان Fortnite که با گیم پد طراحی شده است ، می توانید به راحتی این بازی را انجام دهید. این همکاری برای ایجاد یک بازی لمسی انتشار آن را به تأخیر انداخت.

گیمرهای Fortnite می توانند به حساب خود در Epic Games Store وارد شوند تا نسخه iOS این بازی را در GeForce Now پیدا کنند و آن را بارگیری کنند. اگرچه تجربه کاربری بازی با نسخه موجود در App Store تا حدودی متفاوت است ، اما حداقل کاربران iOS می توانند بازی را با خود بیاورند و تجربه کنند.

اسناد موجود در پرونده شکایت Epic Games نشان می دهد که در حال حاضر 116 میلیون بازیکن بازی روی محصولات اپل وجود دارد که 73 میلیون نفر از آنها به طور انحصاری از iOS استفاده می کنند. تعداد کاربران فعال روزانه Fortnite توسط محصولات اپل به 2.5 میلیون نفر می رسد که ده درصد از کل کاربران فعال روزانه بازی (25 میلیون نفر) در همه سیستم عامل ها است. همچنین بهتر است بدانید که بیشتر پرداخت های درون برنامه ای توسط کاربران آیفون انجام می شود.

اگرچه سرویس ابری انویدیا امکان ابداع مجدد Fortnite را در آیفون ها فراهم کرده است ، اما کاربران قطعاً برای برقراری صلح و بازگشت Fortnite به فروشگاه App به دنبال اپل و اپیک گیمز هستند.