آموزش کورل یادگیری کار با ویرایشگر گرافیکی برداری است. تصاویر وکتور آموزش کورل با استفاده از اصول هندسی مانند پکیج آموزش کورل دراو ، خطوط آموزش کورل و مدارس آموزش کورل. با استفاده از این اصول کورل ، می توانیم تصاویری بسازیم که به اندازه کورل باشد ، بدون تغییر کیفیت آنها به کورل. یکی دیگر از مزایای آموزش کورل این است که هنگام بارگذاری تصاویر از برنامه ، ما با تصویر برداری آموزش کورل و محل دائمی آن در آموزش کورل آشنا می شویم ، بنابراین می توانید از ویراستاران برنامه دیگر استفاده کنید و بنابراین آموزش کورل خوب است.

در این مقاله آموزش کورل دراو 2019 ، نحوه ساخت کارت یادبود تعطیلات در CorelDRAW را یاد خواهید گرفت. این به شما نشان می دهد که چگونه می توان با شاخه های سبز و آویزهای تزئین شده کارت کریسمس درست کرد.

می توانید یک نسخه PDF از این آموزش به همراه داشته باشید تا هنگام ساخت کارت یادآوری تعطیلات آن را دنبال کنید. پس از این پروژه ، چرا کار خود را با اتاق کاربر CorelDRAW ما به اشتراک نمی گذارید؟

لیست کلاس
دستورالعمل های کتبی
CorelDRAW ابزارها و جلوه های بسیاری دارد که می توانید با استفاده از آنها کارت یادآوری تعطیلات مانند کارت فوق را ایجاد کنید. برای این پروژه ، اولین قدم در تهیه کاج با سوزن شروع می شود. می توانید از ابزارهای Freehand یا ابزارهای طراحی هوشمند استفاده کنید. شکل سوزن کاج دقیق نیست (شکل 2A).

سپس سوزن کاج را با یک بند از سبز روشن تا سبز روشن پر کنید (شکل 2). در کادر محاوره ای Object Properties ، روی دکمه Fill Source کلیک کنید تا گزینه های fill fill نمایش داده شود. با کلیک روی دکمه های بالای رنگ نوار و انتخاب گزینه انتخاب شده ، می توانید رنگ روشن را تنظیم کنید.

سوزن کامل سوزنی را برای نمایش جعبه محافظ آن انتخاب کنید. سپس دوباره فشار دهید تا دکمه های قفل فعال شود و مرکز پیام را زیر سوزن بکشید (شکل 2C).

برای چرخش ، سوزن لاستیک را بالا بکشید و هنگام چرخش راست کلیک کنید تا یک حلقه ایجاد شود (شکل 2D).

شکل 2

 

مرحله قبل را تکرار کنید ، و زاویه و اندازه هر شی را تغییر دهید (شکل 3A). سپس ، افزودن سوزن های کاج به خوشه را ادامه دهید تا آنها به روشی تخیلی پیش بروند (شکل 3B).

شکل 3

 

پس از تکمیل نیم برگ ، تمام سوزن های کاج را در خوشه انتخاب کنید و آنها را با فشار دادن Ctrl + G. گروه بندی کنید و سپس با فشار دادن طولانی Ctrl ، یک آینه کپی تهیه کرده و دسته وسط سمت راست را به سمت چپ خوشه اصلی بکشید و قبل از انتشار کلیک راست کنید تا یک نسخه ایجاد شود (شکل 4).

شکل 4

 

خوشه کپی شده را به خوشه اصلی نزدیک کنید تا دو خوشه به شکل یک برگ کاج ظاهر شوند. برای ایجاد نسخه های تکراری ، کلید + را روی صفحه کلید عددی خود فشار دهید و نسخه ها را بکشید تا خوشه سوزن کاج ضخیم شود (شکل 5). توجه: اگر هنگام کشیدن دسته سمت چپ ، کلید Shift را پایین نگه دارید ، کشش متقارن خواهد بود.

شکل 5

 

یک سوزن کاج جدید بکشید و آن را با یک سایه روشن تر از شیب سبز پر کنید. این فرآیند را بدون کپی کردن هر سوزن ، تکرار کنید تا زمانی که خوشه جدیدی داشته باشید (شکل 6A).

اندازه های مختلف سوزن های کاج شکل واقع گرایانه تری به شاخه می دهد (شکل 6 ب).

سوزن های کاج جدیدتر و سبک تری را روی سوزن های کاج اصلی و تیره قرار دهید. اکنون ، شما یک شاخه واقع گرایانه از کاج دارید (شکل 6c).

شکل 6

شاخه ها را به طور تصادفی کپی کنید ، بچرخانید و مجدداً آنها را جابجا کنید تا جلوه آویز ایجاد کند. در ابزار مستطیل (F6) یک مستطیل رسم کنید ، حدود 7.73 ″ x 4.67 ″. روی شاخه ها کلیک راست کرده و از فهرست کشویی PowerClip Inside را انتخاب کنید. وقتی نشانگر فشار زیادی را تغییر داد ، روی مستطیل کلیک کنید. شاخه ها در داخل مستطیل قرار دارند.

توجه: اگر می خواهید شاخه ها را درون کادر قرار دهید ، روی Object> PowerClip> Edit PowerClip کلیک کنید و موقعیت شاخه ها را تنظیم کنید. پس از پایان کار ، روی Object> PowerClip> Finish Editing This Level کلیک کنید.

قاب اکنون آماده است (شکل 7).

شکل 7

 

مرحله بعدی ایجاد برخی از تزئینات است. ابزار بیضی (F7) را فشار دهید و Ctrl را بکشید و نگه دارید تا یک دایره بکشید. وقتی دایره انتخاب شد ، M را فشار دهید تا شبکه پر شود. رنگ ها را به یک شی بکشید و وقتی به یک نقطه اتصال در شبکه رسیدید ، آنها را رها کنید (شکل 8).

عدد 8

 

شی پر شده را کپی کنید ، شبکه داخل شی را تنظیم کنید و سپس در برخی از گره ها شفافیت ایجاد کنید. برای این مرحله ، می توانید به طور تصادفی گره ها را انتخاب کرده و نوار لغزنده شفافیت را در نوار ویژگی ها تنظیم کنید. ایده ایجاد یک پر کردن نامنظم است (شکل 9).

شکل 9

چندین مدار را می توان برای ایجاد اثر مطلوب ترکیب کرد (شکل 10 را ببینید).

شکل 10

 

بعد ، حلقه و ساقه را در بالای تزئین بکشید. برای حلقه ، می توانید دو دایره متحدالمرکز رسم کرده و با فشار دادن Ctrl + L آنها را ترکیب کنید. روش دیگر استفاده از تنها یک دایره با طرح کلی ضخیم است و سپس با فشار دادن Ctrl + Shift + Q ، طرح کلی را به اشیا تبدیل می کنید.

برای ساقه می توانید از یک مستطیل استفاده کرده و آن را به منحنی تبدیل کنید. سپس سمت بالا و پایین را خم کنید ، یا یک پاکت اضافه کنید. پس از اتمام ، از بخش Fill Selector در کادر محاوره ای Object Properties ، یک شیب مانند یکی از پیش تنظیمات فلز اضافه کنید (شکل 11)

شکل 11

 

مرحله بعدی تغییر رنگ دکوراسیون است. به جای ویرایش تک تک شبکه ها ، می توانید یک دایره جدید در بالای دکوراسیونی که می خواهید تغییر دهید ایجاد کنید. سپس روی ابزار Transparency کلیک کنید ، از کادر لیست Merge Mode در نوار Properties رنگی را انتخاب کرده و از پالت رنگ جدیدی را انتخاب کنید.