نکته شماره 1 –تعویض روغن: بررسی و اصلاح روغن موتور در اتومبیل اولین گامی است که باید برای کارکرد بهتر خودرو برداشته شود. دلیل استفاده از روغن موتور برای جلوگیری از فرسودگی و خنک نگه داشتن قطعات موتور است. با شروع کار موتور ، مواد افزودنی روغن به آرامی استفاده می شوند و اثر اصلی خود را از دست می دهند. بنابراین ، اکتشاف و اصلاح روغن منجر به عملکرد موتور دستگاه بر اساس استانداردها خواهد شد. تعویض فیلتر روغن همچنین عملکرد صحیح موتور را تضمین می کند. عدم بررسی یا تعویض منظم این امر ممکن است سلامت موتور را به خطر بیندازد. برنامه تعویض روغن موتور به نوع روغن بستگی دارد اما ده هزار کیلومتر طبیعی است و اگر روغن خوب نباشد می توان آن را به 5000 کیلومتر کاهش داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام خدمات دوره ای اتومبیل lexus می توانید با تعمیرگاه اتومبیل Lexus Tark Hodro تماس بگیرید.

نکته شماره 2 – یخچال را تعویض کنید: توصیه می شود حداقل یک بار در سال سیستم خنک کننده دستگاه را بشویید. بعد از شستشوی سیستم ، بهترین مخلوط برای نگهداری خوب سیستم خنک کننده 50٪ ضد یخ و 50٪ آب مقطر است. این مخلوط به جلوگیری از پوسته پوسته شدن و خوردگی در سیستم خنک کننده کمک می کند.

نکته شماره 3 – تعویض روغن گیربکس: مهم است که یکبار روغن گیربکس تعویض شود (اولین تغییر 60،000 کیلومتر است ، سپس هر 30،000 کیلومتر). اگرچه تعویض منظم روغن های دیگر و نگهداری خودرو ضرورتی ندارد. با این وجود ، این کار باید هر از گاهی هنگام استفاده از این دستگاه انجام شود. همچنین لازم به ذکر است که روغن گیربکس بسته به نوع خودرو متفاوت است.

نکته شماره 4 – تمیز نگه داشتن ماشین: تمیز نگه داشتن ماشین یکی از نکات اساسی برای جلوگیری از جمع شدن زباله یا زنگ زدگی در داخل خودرو است. هنگام تمیز کردن اتومبیل خود ، نه تنها قسمت بیرونی خودرو بلکه قسمت داخلی خودرو را نیز تمیز کنید. زیرا در زیر اتومبیل شما ، این امر معمولاً می تواند روی جاده ها تأثیر بگذارد.

نکته 55 – همه چیز را روغن کاری کنید: برای اینکه صحیح و روان کار کند ، قطعات متحرک باید با روغن روان شوند تا در شرایط سخت محیطی زندگی کنند. به عنوان مثال ، اتصالات توپی بدون رنگ ممکن است آسیب ببیند و یا به دلیل روغن کاری ناکافی ، زودتر بازنشسته شود.

شماره شورای 6 – واکس اتومبیل: تزئین موم روشی است که برای حفظ رنگ و زیبایی خودرو استفاده می شود. برای نگهداری و درخشش مطلوب حداقل هر شش ماه یکبار دستگاه را با موم تهیه کنید.

نکته شماره 7 – اتومبیل خود را در سایه قرار دهید: هنگام پارک ماشین توصیه می شود تا آنجا که ممکن است آن را در سایه قرار دهید. پارکینگ در سایه به کاهش خطر ترک خوردگی پلاستیک در کابین به دلیل نور خورشید و گرما کمک می کند. اگر نتوانستید یک مکان سایه دار پیدا کنید ، استفاده از ضد آفتاب UV پنجره نیز انتخاب خوبی است. این به خشک شدن پلاستیک داخل کابین کمک می کند.

نکته شماره 8 –

درایو چرخ: بازرسی ، تمیز کردن و نصب مجدد چرخ اتومبیل با روغن چرخ نیز مهم است. هر جا که اجزا وجود داشته باشد ، باید روغن کاری بین تجهیزات و یاطاقان ، یا سطوح ، سطوح و اجزای مربوط به یکدیگر انجام شود. این روش باید در فواصل زمانی که تعمیرکار توصیه می کند ، انجام شود. عدم روغن کاری مناسب با گذشت زمان باعث کاهش کارایی ، تماس فلز با فلز ، فرسایش و افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود.

نکته شماره 9 – روغن ترمز: جایگزینی روغن ترمز یک بار در سال یا 80 هزار کیلومتر راهی عالی برای کارکرد مطلوب ترمزها است. روغن ترمز را رطوبت می گویند ، بدین معنی که رطوبت را جذب می کند. رطوبت منظم می تواند بر اجزای دستگاه تأثیر منفی بگذارد و باعث خراب شدن و خراب شدن آنها با گذشت زمان شود. بنابراین مهم است که روغن ترمز را حداقل به یک یا 80،000 کیلومتر در سال تغییر دهید. توجه داشته باشید که روغن ترمز نسبت به سایر اجزا مانند سنسورها ، شیلنگ ها و غیره ارزان تر است. بنابراین روغن ترمز را عوض کنید تا به اجزای دیگر آسیب نرسد.

اگرچه تعمیر و نگهداری اتومبیل ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ، اما این تغییرات در اتومبیل شما می تواند تفاوت زیادی در خودرو ، عملکرد و رانندگی شما ایجاد کند.