پارلمان اروپا روز چهارشنبه با تصویب لایحه ای موافقت کرد که مستلزم تهیه و اجرای برچسب های شفاف ، قابل مشاهده و قابل فهم است که اطلاعاتی در مورد عمر تخمین زده شده و قابلیت تعمیر دستگاه در زمان خرید ارائه می دهد. در این لایحه 395 رأی موافق ، 94 رأی مخالف و 207 رأی ممتنع وجود داشت. یکی از فعالان این پروژه در این باره موارد زیر را می گوید:

ما امیدواریم که این اقدام فوری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که مقامات مربوطه به طور اجباری نقاط قابل ترمیم را به تمام محصولات الکتریکی و الکترونیکی در اتحادیه اروپا اضافه می کنند و به خریداران با آگاهی بیشتری کمک می کنند.

فرانسه توزیع برچسب های قابل تعمیر رتبه بندی را برای تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ها و سایر دستگاه های الکترونیکی از ژانویه آغاز می کند. اتریش همچنین مالیات خدمات تعمیرات را کاهش داده و خدمات تعمیراتی را یارانه می دهد. این برچسب ها از صفر تا ده درجه بندی می شوند.

هدف فاکتور این است که مصرف کنندگان در نهایت محصولی را انتخاب می کنند که ترمیم آن راحت تر باشد. پیش از این ، در یک نظرسنجی در سال 2014 ، 77 درصد از اروپایی ها گفته بودند که ترجیح می دهند دستگاه هایشان تعمیر شود تا اینکه تعویض شوند. هفتاد و سه درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که آنها موافقت می کنند تعمیر و تعویض قطعات توسط تولید کنندگان محصولات مختلف را تسهیل کنند.