به نظر می رسد که کاربران آیفون 12 اخیراً در پیام های خود با مشکلی روبرو شده اند. مقاله اخیر در بخش پشتیبانی وب سایت اپل به این موضوع پرداخته است. یکی از کاربران این مشکل را به شرح زیر ذکر کرده است:

از زمانی که آیفون 10 را به آیفون 12 پرو ارتقا دادم ، متوجه شدم که به طور تصادفی برخی از پیام ها را در چت های گروهی با دوستانم از دست می دهم. همسرم نیز عضوی از این گروه است. بنابراین از طریق تلفن او متوجه شدم که پیامهای زیادی را به طور تصادفی از دست داده ام. آیا شخص دیگری این مشکل را داشته است؟

با ایجاد این مقاله در انجمن پشتیبانی محصولات اپل ، سیل عظیمی از خریداران آیفون 12 و آیفون 12 پرو نیز به سراغ آن مقاله رفته و ابراز همدردی کرده اند. یکی از کاربران ، با اشاره به موارد زیر ، این مسئله را برای کاربران غیرقابل حل می داند:

همه مراحل شامل بازنشانی تنظیمات شبکه ، غیرفعال سازی و فعال سازی مجدد پیام های گروهی ، حذف گپ های گذشته ، تنظیم مجدد دستگاه به طور کامل و تنظیم آیفون به عنوان دستگاه جدید را انجام دادم. آیفون 11 من روی نسخه بتا iOS 14.2 بود و من چنین مشکلی نداشتم. حتی آیفون 11 همسرم نیز در نسخه آزمایشی iOS 14.2 است و این مشکل در آن وجود ندارد. من تمام تنظیمات اپراتور T-Mobile را بررسی کردم و همه آنها درست هستند و مانند حالت عادی هستند. آنها پیشنهاد دادند که من از سیم کارت 5G جدید استفاده کنم ، که نتیجه ای نداشت.

یکی از مسئولان وب سایت معروف iMore نیز در آیفون 12 پرو خود با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. به گفته وی ، به روزرسانی آیفون به نسخه تازه منتشر شده iOS 14.2 چنین مشکلی را حل نکرده است.

در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست خود چه کاری انجام خواهد داد و اپل در این باره توضیحی نداده است. بنابراین ، باید منتظر به روزرسانی نرم افزار کوپرتینویی ها برای حل این مشکل باشیم.