ایرانسل نسل سوم وب سایت نسل پنجم را در ایران در دانشگاه تربیت مدرس راه اندازی کرد. در مراسم راه اندازی سایت ، مدیرعامل ایرانسل از توسعه فناوری 5G به عنوان سنگ بنای اقتصاد دیجیتال یاد کرد. رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز رهبری ایرانسل در 5G را مایه مباهات ملی دانست.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل ، عصر امروز ، چهارشنبه ، 22 آبان 1397 ، در مراسم راه اندازی سایت 5G دانشگاه تربیت مدرس که سایت تلفن های همراه نسل سوم ایران (5G) و ایرانسل ، دکتر بیژن عباسی ، مدیرعامل آرند و این گروه است مدیران ایرانسل و دکتر محمد تقی احمدی ، رئیس دانشگاه تربیت مدرس و جمعی از اساتید دانشگاه از جمله دکتر یعقوب فتح الهی ، معاون پژوهشی ، دکتر احمدرضا شرافت ، مشاور رئیس دانشگاه و مدرس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ، دکتر محسن پارسامکادم ، رئیس دانشکده مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر. معرفی شدند

به دلیل نیاز به رعایت قوانین پزشکی و فاصله اجتماعی ، این مراسم با حضور تعداد کمی از روزنامه نگاران و برای طیف وسیع تری از نمایندگان رسانه ها به صورت زنده پخش شد.


سومین سایت 5G ایرانسل که برخلاف دو سایت داخلی قبلی ، اولین سایت نسل پنجم ایرانسل در فضای باز است ، در دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس مستقر است و مشترکان ایرانسل می توانند از طریق تلفن های همراه از آن استفاده کنند. با پشتیبانی از 5G در بازار ایران موجود است و علاوه بر این ، دانشجویان و محققان این دانشگاه از آخرین نسل فناوری تلفن همراه در آزمایشگاه 5G این دانشگاه استفاده می کنند.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به توسعه سریع فناوری ارتباطات به ویژه ارتباطات سیار و با اشاره به اینکه ایرانسل برای اولین بار توانست شبکه تلفن همراه نسل پنجم را معرفی کند ، گفت: “توسعه فناوری 5G سنگ بنای اقتصاد دیجیتال است.” و سهم قابل توجهی در تولید ناخالص داخلی خواهد داشت.

وی همچنین در مورد کاربردهای 5G در زمینه های مختلف ، از جمله شهر هوشمند و اینترنت اشیا medicine ، دارو ، رسانه و سرگرمی ، کالاهای صنعتی ، کشاورزی ، انرژی و مراقبت های بهداشتی توضیح و برجسته کرد: در ایرانسل ، طی دو سال گذشته ، زیرساخت های شبکه در حال آماده سازی برای توسعه پنجمین نسل ، و امروز به دنبال افتتاح سایتهای 5G ایرانسل در ارتباطات و فناوری اطلاعات ایرانسل و م Instituteسسه تحقیقات ساخت و ساز مرکزی ، دانشگاه تربیت مدرس سایت نسل پنجم ایرانسل و ایرانسل را راه اندازی می کند. از خدمات وی استفاده کنید.

عباسیاراند طرح ایرانسل برای توسعه نسل پنجم تلفن های همراه و راه اندازی سایت های جدید در مناطق دیگر از جمله جزیره کیش را برجسته کرد و از حمایت هیئت مدیره و سهامداران ایرانسل در این زمینه ابراز قدردانی کرد. این دانشگاه خاطرنشان کرد که این آزمایشگاه در حال نهایی شدن است و در چارچوب آن پروژه های دو جانبه با دانشگاه شناسایی می شود که برای پروژه های تحقیقاتی در این دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل ایرانسل همچنین از برنامه اپراتور برای حمایت از پایان نامه های دکترا و دکترا برای دانشجویان دانشگاه های برجسته کشور خبر داد و گفت: بر اساس موضوعات تعریف شده و چارچوب مصوب ، ایرانسل از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی بر اساس نیاز شرکت پشتیبانی می کند.

وی از استقبال و پشتیبانی مهندس محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، برای راه اندازی وب سایت نسل پنجم دانشگاه تربیت مدرس و همچنین اقدامات پیگیری شده توسط دکتر سید ستار هاشمی ، معاون وزیر فناوری و نوآوری ، تقدیر و تشکر کرد. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات.

عباسی آرند همچنین اعلام کرد که با دانشگاه های معتبر کشور در زمینه بهداشت و خدمات الکترونیکی مرتبط با تلفن های همراه نسل پنجم توافق نامه ای امضا کرده است.

در این مراسم ، رئیس دانشگاه تربیت مدرس نیز اظهار داشت: “رهبری ایرانسل در 5G باعث افتخار ملی است و من خوشحالم که این دانشگاه آزمایشگاه مشترکی را در این زمینه ایجاد می کند.

وی افزود: در زمینه استاندارد سازی پروتکل های ارتباطی آینده ، برنامه هایی تهیه شده است که در مناطق میان رشته ای به اوج خود می رسد.

دکتر محمد تقی احمدی ابراز امیدواری کرد که این حرکت مشارکتی در زمینه های میان رشته ای از جمله پزشکی دیجیتال و سایر زمینه های بهداشت توسعه یابد.

در این مراسم و به دنبال افتتاح سایت ایرانسل 5G ، آزمایش سرعت نسل پنجم تلفن همراه در محیطی باز و با حضور خبرنگاران انجام شد. این سایت مانند سایر سایت های فعال در شبکه ایرانسل به مشترکین اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران خدمات ارائه می دهد و مشترکان ایرانسل بسته به عواملی از جمله فاصله با سایت ، تجهیزات یا تجهیزات مودم و همچنین تعداد مشترکین متصل به سایت. سرعت ارتباطات موبایل را احساس کنید.

در پایان این مراسم ، مدیرعامل ایرانسل و رئیس دانشگاه تربیت مدرس به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

پیش از این ، در روز چهارشنبه 1 آگوست 2016 ، ایرانسل با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی تهران ، اولین سایت 5G را در ایران راه اندازی کرد. خواجه الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ، رئیس جمهوری اسلامی ایران ، در مراسم افتتاحیه این سایت که در حاشیه جلسه هیئت دولت برگزار شد ، با راه اندازی تلفن همراه نسل پنجم “تحول بزرگ دیجیتال” این موضوع را “خبر خوب” اعلام کرد. بدانید

روز سه شنبه 7 مرداد 1399 ، پس از حضور و بررسی سرعت توسط خبرنگاران ، دومین هاب 5G ایرانی در ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شد.