دیروز ال جی با انتشار گزارش درآمد سه ماهه سوم سال 2020 خود، سرانجام نشان داد که شرایط بخش تلفن همراه آن بهبود یافته است. درآمد عملیاتی تلفن همراه ال جی برای دوره ژوئیه تا سپتامبر حدود 1.34 میلیارد دلار (1.52 تریلیون وون) بود که 17 درصد بیشتر از سه ماهه قبلی است. اگرچه، هنوز تجارت موبایل این شرکت 124 میلیون دلار در ضرر خواهد بود.

ال‌جی در این برهه زمانی در بازارهای بزرگ مثل آمریکای شمالی و جنوبی فروش بهتری داشته است. محصولاتی مثل وینگ، ولوت و Q51 در سه‌ماهه سوم پرفروش‌ترین گوشی‌های این شرکت بوده‌اند. همچنین، افزایش بهره‌وری از تولید و فروش فراتر از انتظارِ گوشی‌های اقتصادی باعث بهبود اوضاع برای این غول کره‌ای شده است.

سود کسب و کار لوازم خانگی ال‌جی با افزایش سالانه ۵۶.۶ درصدی به ۵۶۵ میلیون دلار رسیده است. تجارت تلویزیون‌های این شرکت نیز به‌لطف استقبال بازارهای مترقی آمریکا و اروپا از محصولات پریمیوم، مثل تلویزیون QLED، رشد خوبی داشته. درآمدهای عملیاتی این کسب و کار ۲۷۵ میلیون دلار بوده که نشان از رشد سالانه ۱۳.۲ درصدی دارد.

ال‌جی حالا در تلاش است تا تمرکز خود را بر بازارهای مهمی مثل ایالات متحده افزایش داده و با محصولات 5G و متفاوتی که در دست تولید دارد، سهم بازار بیشتری را تصاحب کند.