چند ماه پیش اعلام شد که Google Chrome نسخه بتا خود را با قابلیت کنترل برگه ها برای به حداقل رساندن تأثیر بر منابع سیستم به روز کرده است. این ویژگی اکنون به صورت عمومی در دسترس است و می توانیم آن را به عنوان مهمترین بهینه سازی Chrome در چند وقت اخیر در نظر بگیریم. Google در مورد این به روزرسانی می نویسد:

در نسخه جدید ، Chrome به طور فعال منابع رایانه را مدیریت می کند تا برگه های مورد نظر شما را تسریع کند – در حالی که به شما امکان استفاده همزمان از صدها برگه را می دهد. با استفاده از این ویژگی می توانید روی هر برگه ای که از آن متوقف شده اید کار کنید.

گوگل دریافت که تایمرهای جاوا اسکریپت در جدول زمان پس زمینه به طور معمول حدود 40٪ از منابع سیستم را مصرف می کنند. در نتیجه ، با بهینه سازی تأثیرات آنها ، می توان بهینه سازی های بسیاری برای کارایی سیستم انجام داد.

در نسخه 87 Chrome ، تایمرهای جاوا اسکریپت هر دقیقه به پس زمینه می رسند و فشار پردازنده را تا پنج برابر کاهش می دهند. گوگل می گوید که این باتری را 1 ساعت و 25 دقیقه افزایش می دهد (این تست در Intel Macook Air 2020 انجام شده است). این شرکت ادعا می کند که این تغییرات بدون تأثیر بر قابلیت های پس زمینه محبوب کاربران مانند پخش موسیقی یا دریافت اعلانات انجام شده است.

Google همچنین ردیابی شرکتی را برای ویندوز اضافه کرده است که قبلاً در سیستم عامل Chrome و MacOS موجود بود. این ویژگی به Chrome می گوید کدام برگه ها و پنجره ها در مقابل کاربر قرار دارد. در نتیجه ، مرورگر با کاهش میزان زبانه های زمینه ، سرعت بارگذاری برنامه را 25٪ و سرعت بارگیری صفحه را 7٪ افزایش می دهد.

علاوه بر این ، یک ویژگی به نسخه تلفن همراه Chrome اضافه شده است که به کاربران کمک می کند لینک اشتباه را با انگشت شست خود لمس کنند. گوگل می گوید از هر پنج نفر یک نفر در صفحات وب رفت و برگشت می کند زیرا به طور تصادفی روی پیوند ضربه می زند. Chrome 87 با بازگشت 20 درصدی به صفحه قبلی سرعت بیشتری می بخشد و ما در آینده شاهد افزایش 50 درصدی سرعت خواهیم بود.

اما این پایان ماجرا نیست و ظاهراً قصد دارد نسخه ای مبتنی بر ARM از مرورگر خود را برای رایانه های شخصی Mac و Windows منتشر کند. اگرچه این نسخه هنوز در دسترس کاربران نیست ، یک دکمه بارگیری به صفحه بارگیری مرورگر Chrome اضافه شده است. نسخه Intel Chrome در حال حاضر روی رایانه های ARM کار می کند ، اما نسخه ARM با سفارشی سازی بهبود یافته ارائه می شود.