همانطور که مشاهده می کنید ، شرکت کره ای سامسونگ در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی بر روی محصولات انعطاف پذیر خود انجام داده است و با توسعه و عرضه Galaxy Z Fold 3. این روند افزایش می یابد. این محصول قطعاً قابلیت ها و ویژگی های جدیدی را به همراه خواهد آورد که باعث محبوبیت بیشتر این تلفن هوشمند خواهد شد. اما از طرف دیگر ، متأسفانه مقامات سامسونگ قصد دارند خط تولید سری Note را متوقف کرده و به عمر این محصول پایان دهند. اولین گوشی هوشمند از سری نوت در سال 2011 به دنیای فناوری معرفی شد. اکنون به نظر می رسد که عصر طلایی این مجموعه به پایان رسیده است ، اما از طرف دیگر جاده هیجان انگیز و جذابی پیش روی این شرکت قرار دارد.

گروه رسمی سامسونگ روز گذشته اعلام کرد که محصول انعطاف پذیر جدید این شرکت ، Galaxy Z Fold 3 ، به طور رسمی در ژوئن سال آینده (2021) راه اندازی می شود. این تاریخ اندکی قبل از امسال به نظر می رسد. به نظر می رسد مهندسان سامسونگ آخرین لحظات کار خود را روی نمونه ای از این محصول می گذرانند و در آینده نزدیک شاهد آغاز تولید انبوه خواهیم بود.

سری Note توسط Galaxy Z Fold 3 و Galaxy S21 Ultra از قلم S Pen ساخته شده است و مطمئناً خالی شدن کمتر و کمتر احساس خواهد شد. در نتیجه ، فقط سری Z-Fold و خانواده Samsung S از سال 2021 به بعد تولید خواهند شد و توانایی مهندسان این شرکت در مانور این دو محصول حتی بیشتر خواهد شد.

طبق منابع مختلف خبری ، تیم طراحی و توسعه Galaxy Z Fold 3 با موفقیت پشتیبانی S Pen را به این محصول اضافه کرده است. البته هنوز هم تولید موانع و مشکلات تولید شیشه محافظ این گوشی هوشمند وجود دارد. این دلیل اصلی عدم پشتیبانی Galaxy S Fold 2 از قلم S بود. مطمئناً ، پشتیبانی S Pen در یک محصول با صفحه نمایش انعطاف پذیر باعث محبوبیت بیشتر این ابزار خواهد شد. اما مهندسان سامسونگ در اینجا متوقف نشدند و به تلاش خود ادامه دادند.

گزارش جدید همچنین حاکی از آن است که سامسونگ فناوری دوربین سلفی را در صفحه نمایش یکپارچه کرده است و در صورت تکمیل مراحل توسعه ، این ویژگی را فقط در Galaxy Z Fold 3 مشاهده خواهیم کرد. البته مسئولان این برند کره ای به دنبال معرفی این فناوری به محصول انعطاف پذیر هستند. برای آینده ، نه افزایش قیمت آن. همچنین ، مسئله کمبود کیفیت تصویر در نتیجه مسئله مهمی خواهد بود که ممکن است انتشار آن را به تأخیر بیندازد. اگر همه چیز خوب پیش برود ، قطعاً شاهد یک دوربین سلفی هستیم که با Galaxy Z Fold 3 تلفیق شده است.

مسلما قطع تولید و کنار گذاشتن سری Note از چرخه محصولات سامسونگ برای بسیاری از کاربران آزار دهنده خواهد بود. مخصوصاً وقتی که گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا فروش خوبی دارند. اما باید منتظر ماند و دید مدیران سامسونگ چگونه با این مشکل کنار می آیند و در نهایت چه سرنوشتی در انتظار این محصولات است.