هنگامی که اپل تابستان امسال تصمیم به جابجایی پردازنده های اینتل داد ، بسیاری از کاربران Macook در مورد آینده بوت کمپ ابراز تردید کردند. با این حال ، وقتی خانواده کوپرتینو اعلام کردند که دستگاه های مبتنی بر پردازنده M1 از اردوگاه های بوت پشتیبانی نمی کنند ، توسعه دهندگان نرم افزار به دنبال یک راه حل جدید بودند. Parallels یکی از محبوب ترین بازی ها در زمینه ساخت ماشین های مجازی است که می تواند ویندوز را روی سیستم عامل Mac (مجهز به پردازنده های Intel) اجرا کند و امروز اعلام کرد که در حال ساخت نسخه ویندوز برای Mac جدید دارای پردازنده M1 است. در آینده نزدیک ، این نرم افزار وارد بازار خواهد شد.

در این رابطه ، متن کامل مدیر موازی به شرح زیر است:

ما از تغییرات در زمینه ارتقا CP پردازنده و سرعت مک جدید با پردازنده M1 بسیار راضی هستیم. با استفاده از فناوری روزتا ، اجرای برنامه ها در Mac جدیدی که از پردازنده M1 استفاده می کند بسیار روان خواهد بود. تا زمانی که نرم افزار Parallels Access ، Parallels Toolbox و Parallels Client را برای نسخه جدید بهینه نکنیم ، آنها با این دستگاه ها سازگار هستند.

البته این نیز خوب است که بدانید نسخه فعلی Parallel قادر به اجرای ویندوز بر روی دستگاه های جدید مبتنی بر پردازنده M1 نخواهد بود. با این حال ، خبر خوب این است که ما برای حل این مشکل سخت تلاش می کنیم و نسخه جدیدی از نرم افزار Parallel سازگار با Mac جدید را طراحی و طراحی می کنیم.

البته این امر آنطور که باید تعجب آور نیست. از آنجا که در WWDC 2020 ، هنگامی که اپل تعویض پردازنده اختصاصی خود را اعلام کرد ، یک نسخه نمونه اولیه موازی را نشان می دهد که سیستم عامل لینوکس را روی دستگاه های دارای پردازنده اختصاصی اپل اجرا می کند. از آن زمان ، مهندسان موازی در حال توسعه نرم افزار هستند و ما به آرامی به زمان انتشار آن نزدیک می شویم.

مقامات مایکروسافت اخیراً اعلام کرده اند که در تلاشند تا پشتیبانی از برنامه های 64 بیتی سازگار با پردازنده های اینتل را به محصولات مجهز به تراشه های ARM اضافه کنند. این فناوری مانند فناوری Rosetta اپل به برنامه های سازگار با پردازنده های Intel این امکان را می دهد تا بر روی محصولات مجهز به چیپ ست ARM اجرا شوند.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که اپل سرانجام پشتیبانی کمپ بوت را به محصولات خود اضافه خواهد کرد.

برخلاف نرم افزار موازی که به کاربران امکان می دهد ویندوز را همزمان بر روی سیستم عامل Mac اجرا کنند ، سیستم بوت اردوگاه طوری طراحی شده است که هنگام شروع دستگاه ، سیستم عامل ویندوز را جداگانه و به طور مستقل راه اندازی کند. برای استفاده از سیستم عامل Mac ، باید Macook یا iMac خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس Mac OS را از فهرست راه اندازی انتخاب کنید. به عبارت دیگر ، سیستم boot camp به شما امکان می دهد برنامه ها یا بازی های مبتنی بر ویندوز را با حداکثر قدرت در دستگاه خود اجرا کنید. اما ماشین مجازی می تواند این برنامه ها را همزمان در محیط Mac OS اجرا کند و هنگام اجرای نرم افزار ویندوز ، به راحتی می توانید به محتوای پلت فرم Mac دسترسی پیدا کنید.