در هفته های اخیر ، چندین شرکت برای ادامه همکاری با Huawei از دولت ایالات متحده اجازه گرفته اند. پیشگام این اقدام کوالکام ، بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان است که اکنون ارائه درخواست مجوز برای همکاری با این غول چینی را تأیید کرده است.

مدیر عامل شرکت کوالکام ، استیون مولنکوف (استیون مولنکوف) در گزارشی از عملکرد شرکت در سال مالی 2020 این موضوع را تأیید کرد. اما گفته می شود که علی رغم درخواست کوالکام ، هنوز مجوز صادر نشده است. در هفته های اخیر شرکت هایی مانند اینتل ، AMD ، سامسونگ دیسپلی و سونی نیز از دولت آمریکا خواسته اند تا با هواوی همکاری کند.

نتایج این الزامات برای هواوی بسیار مهم است زیرا در حال حاضر در ادامه فعالیت با چالش های زیادی روبرو هستند و تهدیدهای متعددی دارند که ممکن است به آینده شرکت آسیب برساند.

تاکنون گزارش شده است که بیش از 300 شرکت برای همکاری با هواوی درخواست مجوز کرده اند و تنها یک سوم شرکت ها مجوز دریافت کرده اند. شخصی قبلاً گفته بود كه دولت آمریكا اجازه تأمین قطعات هواوی را به این شركت می دهد ، اما این قطعات نباید در تجارت 5G هواوی مورد استفاده قرار گیرند.

کوالکام گزارش داد که درآمد آن برای سه ماهه چهارم مالی سال 2020 6.5 میلیارد دلار بوده است که بیش از پیش بینی 5.93 میلیارد دلار است. درآمد این شرکت در مدت مشابه سال گذشته 4.8 میلیارد دلار آمریکا بوده است ، رقمی که نرخ رشد سالانه آن را 35 درصد نشان می دهد.