همانطور که مشاهده می کنید ، رویداد Apple’s One More Thing در تاریخ 10 نوامبر برگزار شد و کوپرتینوس در این مراسم Macook Air 13 اینچی مجهز به پردازنده اختصاصی M1 را معرفی کرد. این محصول به یک صفحه کلید جدید با دکمه های اختصاصی برای فعال کردن عملکردهای سیستم عامل Mac مجهز شده است. در این مقاله ، ما می خواهیم این دکمه ها را مطالعه کنیم و درباره تغییرات صفحه کلید جدید 13 اینچی Macook Air اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

برخی از دکمه های عملکرد در این محصول جدید تغییر کرده است ، ما در مورد آنها در این بخش بحث خواهیم کرد:

دکمه F4 که قبلاً برای راه اندازی صفحه پرتاب استفاده می شد ، با دکمه جدید Spotlight جایگزین شده است.
کلید F5 که قبلاً برای کاهش نور پس زمینه دکمه های صفحه کلید استفاده شده بود ، با دکمه جدید دیکته جایگزین شده است.
کلید F6 که قبلاً برای افزایش نور پس زمینه دکمه های صفحه کلید استفاده شده بود ، با دکمه جدید مزاحم نشوید جایگزین شده است.

البته یکی از نقص های تغییر جدید این است که شما به طور ناگهانی کلید F6 را فشار دهید که حالت “مزاحم نشوید” را فعال می کند ، بنابراین ممکن است در فعالیت ها و سیستم های مهم اطلاع رسانی شما تداخل ایجاد کند.

دکمه fn در ردیف پایین دکمه های صفحه کلید و اولین دکمه سمت چپ به روز شده و نماد شکلک بر روی آن قرار گرفته است ، بنابراین با فشار دادن دکمه می توانید پنجره شکلک را باز کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. انتخاب کنید.

این تغییرات در مک بوک پرو 13 اینچی نیز رخ داده است. اما از آنجا که محصول مجهز به دکمه های عملکرد فیزیکی نیست ، این امر از طریق صفحه لمسی نوار اتفاق می افتد.

حذف دکمه اختصاصی صفحه راه انداز به این معنی است که کاربران Mac هنوز به طور گسترده از این ویژگی استفاده نکرده اند ، بنابراین آنها تصمیم گرفتند ویژگی خود را به نام Spotlight جایگزین کنند. عملکرد startpad همزمان با راه اندازی Mac OS X Lion از 9 سال پیش ارائه شد. این برنامه همه برنامه ها را در یک صفحه نمایش می دهد و به راحتی می توانید برنامه های مورد نیاز خود را وارد کنید. با استفاده از Finder و Dock ar در Mac ، به طور طبیعی امکان دسترسی کاربران به این قسمت کاهش می یابد ، به همین دلیل کوپرتینویی ها دکمه اختصاصی را حذف کردند.

اگر این را نمی دانید ، پس باید بگوییم که Macook Air جدید 13 اینچی و Macook Pro 13 اینچی جدید مجهز به پردازنده اختصاصی M1 اپل از صفحه کلید جادویی با مکانیزم قیچی و فاصله دکمه های 1 میلی متری برای اولین بار استفاده می کنند. در سال 2019 در لپ تاپ های اپل ظاهر شد.