گوگل پروژه Mainline را برای بهبود دسترسی به به روزرسانی های اندروید راه اندازی کرد و با راه اندازی اندروید 12 به زودی ، می توان شاهد پیشرفت های بیشتری در به روزرسانی این سیستم عامل بود. یک کاربر در وب سایت XDA Developers دریافت که Google Android Runtime یا ART را به یک ماژول Mainline تبدیل کرده است تا اجازه ارسال به روزرسانی های مهم سیستم از طریق فروشگاه Play را بدهد.

Android TimeTime کدهای بایت برنامه های Android را به دستورالعمل های اصلی دستگاه ترجمه می کند. در نتیجه ، اگر گوگل بخواهد نحوه ترجمه کد Android 12 (یا نسخه های بعدی) را تغییر دهد ، می تواند به جای اعتماد به به روزرسانی های رایج سیستم عامل ، آنها را مستقیماً منتشر کند. به این ترتیب لازم نیست هفته ها یا ماه ها منتظر بمانید تا بهینه سازی سیستم یا رفع مشکلات امنیتی به شما ارائه شود.

این تغییر می تواند تأثیرات ملموسی بر روی دستگاه ها و برنامه های مورد استفاده شما داشته باشد. XDA می گوید گوگل می تواند با کمک Android TimeTime به یکپارچگی بیشتر در همه دستگاه های اندرویدی دست یابد. با این حال ، این رویکرد جدید تولیدکنندگان موبایل را غیرممکن می سازد برخی از شخصی سازی های خود را روی محصولاتشان اعمال کنند.

اما باید منتظر بمانیم تا ببینیم در آخر گوگل چه تصمیمی می گیرد. نتایج نظرسنجی نشان می دهد که بروزرسانی اندروید برای کاربران مهم است. با این ویژگی ، اندروید 12 می تواند تاخیر در دریافت به روزرسانی ها را تا حدی برطرف کرده و ناسازگاری ها را برطرف کند. علاوه بر این ، اگرچه این ویژگی همه مشکلات مربوط به به روزرسانی های Android را برطرف نمی کند ، اما شرایطی برای پاسخگویی سریعتر به آسیب پذیری های روز صفر از نظر امنیتی فراهم می کند.