کمیته قضایی سنا سه شنبه شب جلسه ای چهار ساعته برگزار کرد و گفتگوها را با مدیر عامل فیس بوک و توییتر با مارک زاکربرگ و جک دورسی از سر گرفت و در مجموع 127 سوال را مطرح کرد. در گزارش زیر ، قسمتهای مهم این جلسه را برای شما توضیح خواهیم داد.

جمهوری خواهان بیشتر جلسات را ریاست می کردند و سوالات زیادی درباره مدیریت محتوا مطرح می کردند. نمایندگان حزب 72 سوال را مطرح کردند که 53 سوال مربوط به نحوه مدیریت محتوا در شبکه های اجتماعی بود. سناتورهای جمهوری خواه به ویژه نگران این هستند که چگونه فیس بوک و توییتر می توانند تأثیر خود را بر روی محتوا کاهش دهند. 37 سوال آنها در مورد ترکیبی از سانسور محافظه کار حرفه ای و گرایش های ایدئولوژیک این دو سیستم است.

دموکرات ها 14 سوال در مورد مدیریت محتوا دارند ، اما بیشتر آنها در مورد این است که آیا مدیریت محتوای بیشتر می تواند از گسترش خشونت کلامی و نفرت جلوگیری کند.

قانون گذاران پس از بحث در مورد مدیریت محتوا ، بیشترین بحث را در مورد 39 موضوع داشتند تا اطلاعات گمراه کننده را تبلیغ کنند. دموکرات ها 37 سوال را در این بخش مطرح کردند که بیشتر آنها مربوط به ادعاهای دروغ دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در مورد تقلب در انتخابات است.

سناتور دموکرات امی کلوبوچار از مینه سوتا به طور مختصر از انحصار دورسی و زاکربرگ انتقاد کرد. سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام از کارولینای جنوبی نیز اعتیاد آور بودن فیس بوک و توییتر را زیر سوال برد.

زاکربرگ بیشترین سوال را داشت و در کل به 71 سوال پاسخ داد. از طرف دیگر ، آقای دورسی با 56 مشکل روبرو است. سناتور گراهام با 15 سوال در جایگاه اول قرار گرفت و پس از آن دو قانونگذار جمهوری خواه ، هر کدام 12 سوال را به خود اختصاص دادند.

همانطور که گفتیم ، بیشتر مطالب این کنفرانس در مورد چگونگی کنترل میلیون ها محتوای روزانه در شبکه های اجتماعی است. از 127 سوال مطرح شده ، 67 سوال در مورد مدیریت محتوا بود. سه سناتور جمهوری خواه از میسوری ، یوتا و تگزاس اصرار داشتند که فیس بوک و توییتر مواضع محافظه کارانه را سانسور کنند. آنها تا حدی برچسب زدن به لیبرال ها و سطح حذف مواضع محافظه کارانه را مقایسه کردند. فیس بوک و توییتر گفتند که گرایش سیاسی افراد بر معاملات قانونی آنها با کاربران تأثیر نخواهد گذاشت.

از طرف دیگر ، دموکرات ها استدلال کردند که این دو شرکت به اندازه کافی در مدیریت محتوای مضر موثر نیستند. نماینده کانکتیکات خاطرنشان کرد که حساب مشاور سابق دونالد ترامپ در استرالیا در فیس بوک پیشنهاد شده است که توسط رئیس دکترا آنتونی فاوچی ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده سر بریده شود. از شبکه های اجتماعی حذف شد.

مارک زاکربرگ پاسخ داد که حساب هشدار دریافت کرده و پست حذف شده است ، اما مقررات فیس بوک به مسدود کردن فوری حساب های فردی احتیاج ندارد. توییتر در این حالت برای همیشه حساب را مسدود کرد. جمهوری خواهان و دموکرات ها اتفاق نظر دارند که اجرای قوانین فیس بوک و توییتر ناسازگار است و معمولاً توضیحی در مورد اینکه چرا برخی تصمیمات گرفته می شود وجود ندارد.

زاکربرگ و دورسی توافق کردند که اصلاحات در مدیریت محتوا باید انجام شود. رئیس اجرایی فیس بوک گفت که او از چارچوب قانونی جدیدی برای کنترل محتوای سیستم عامل خود استفاده خواهد کرد. آقای دورسی همچنین در مورد ارائه ابزارهای بیشتر به کاربران برای کنترل آنچه می بینند صحبت کرد. وی معتقد است که در این مورد نمی توان از سیستم مدیریت محتوای متمرکز و عملی استفاده کرد.

بسیاری از رهبران جهان از مصونیت بیشتری در توییتر و فیس بوک برخوردار هستند ، زیرا نظرات و ارسال های آنها به نفع عموم است. اما اگر دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری ایالات متحده استعفا دهد چه اتفاقی می افتد؟

مدیر اجرایی توییتر گفت که در این صورت ، این شرکت دیگر استثناهایی را برای ترامپ در نظر نخواهد گرفت. توییتر به وی اجازه داد پست هایی را نقض کند که این سیستم عامل در دوره ریاست جمهوری ترامپ نقض شده است. با این حال ، علامت گذاری این پست ها به تدریج شروع به کسب اطلاعات بیشتر برای مخاطبان پست های او کرد.

اما از طرف دیگر ، مارک زاکربرگ گفت حتی اگر کاخ سفید را ترک کند ، شیوه مدیریت موقعیت آقای ترامپ را تغییر نخواهد داد. از روز انتخابات ، فیس بوک برخی از پست های آقای ترامپ را پرچم گذاری کرده و کاربران را برای اعلام نتایج به منابع شناخته شده فرستاده است ، اما آنها رویکرد خنثی تری را اتخاذ کرده اند. این پلتفرم در واقع حرفه ای بودن رهبران جهان را آزمایش نکرد ، اما سخنگوی شرکت گفت که پس از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ ، ممکن است ترامپ را آزمایش کند.

جمهوری خواهان و دموکرات ها به طور مشترک از کنترل جک دورسی در توییتر انتقاد کردند. در پاسخ ، مدیر عامل شبکه اجتماعی از عملکرد توییتر دفاع کرد و از نمایندگان خواست تا الگوریتم هایی را که به مدیریت و توصیه محتوا کمک می کنند ، کنترل کنند.

سناتورها از تصمیم دورسی در مورد انتخابات با توییت های گمراه کننده و گمراه کننده انتقاد کردند. جمهوری خواهان معتقدند که این اقدام نشانه مخالفت توئیتر با محافظه کاران است ، در حالی که دموکرات ها معتقدند که توئیتر نتوانسته به اندازه کافی از انتشار اطلاعات گمراه کننده جلوگیری کند.

مدیر عامل توییتر ، مشابه جلسه سنا سه هفته پیش ، از استراتژی برچسب گذاری توییتر دفاع کرد ، اما اعتراف کرد که این شرکت توئیت هایی را به اشتباه پرچم گذاری کرده است که در برخی موارد قوانین آن را نقض نمی کند. آقای دورسی توضیح داد که روند مدیریت و کنترل محتوا بسیار چالش برانگیز است. وی گفت: “ما با آنچه غیرممکن به نظر می رسد روبرو هستیم.” “از ما خواسته می شود ضمن اطمینان از مشارکت هرچه بیشتر افراد ، سلامت گفتگوی عمومی را بهبود بخشیم.”

دورسی همچنان از سناتورها می خواست که بیشتر در مورد بازنگری در ماده 230 قانون رفتار برای ارتباطات متمرکز شوند. وی خاطرنشان کرد: الگوریتم ها باید در اولویت اول قانونگذاران باشند و برای غیرفعال کردن آنها یا انتخاب الگوریتم های دیگر باید این گزینه در اختیار کاربران قرار گیرد.

مدیر عامل توییتر گفت: “[ماده 230] نوآوری ها و ابزارهای بزرگی ایجاد کرد.” اگر 14 سال پیش وقتی توییتر را ایجاد کردیم ، این مصونیت را نداشتیم ، پس اصلاً شروع نمی کردیم. “من فکر می کنم باید بین مسئله حل و فصل کنیم.”

دموکرات ها در این نشست انتقادی از فیس بوک و توییتر نداشتند. در روزهای پس از انتخابات ، برخی از اعضای حزب زاکربرگ و دورسی را به افزایش نفرت و گسترش اطلاعات غلط متهم کردند. سناتور ورمونت گفت: “من فکر می کنم شما می توانید و باید بهتر عمل کنید.” دموکرات ها خواستار یک قانون جدید فناوری شدند.

نماینده کانکتیکات گفت که باید قوانین سختگیرانه تری درباره حریم خصوصی وضع شود. وی خواستار تغییر در قوانین شد تا شرکت تحت تأثیر موقعیت های کاربر قرار نگیرد. این نماینده همچنین خاطرنشان کرد که اقدامات جدی تری برای رفتار ضد رقابتی شرکت باید انجام شود.

برخی از سناتورهای دموکرات اظهار داشتند که پس از انتخابات ریاست جمهوری ، این امر خشونت را ترویج می دهد و تلاش کردند تا از طریق این دو سیستم عامل تظاهرات کنند. پس از انتخابات ، برخی از سازمان های طرفدار ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرا در ایالت های خاص تجمع کردند. سرانجام این گروه ها از شبکه های اجتماعی حذف شدند.

اعضای جمهوری خواه کمیته قضایی سنا از قدرت اجازه دادن به رسانه های اجتماعی برای مدیریت محتوا انتقاد کردند. آنها معتقدند این شرکت ها از نظر سیاسی گرایش دارند و خود را در پشت قوانینی که از دهه ها قبل اعمال شده پنهان کرده اند.

سناتور لیندزی گراهام گفت: “من نمی خواهم دولت به مردم آمریكا بگوید كه كدام توییت ها صحیح است و كدام توییت ها اشتباه است.” “اما وقتی صاحب شرکتی هستید كه قدرت دولت را به دست می گیرد ، و وقتی این قدرت از هر رسانه سنتی دیگر بسیار قویتر است ، وضعیت باید تغییر کند. “زاکربرگ و دورسی گفتند اگرچه شرکت های آنها ممکن است هر از گاهی اشتباه کنند ، اما قوانین و سیاست های آنها منصفانه و سازگار است بهترین منافع کاربر.

آقای گراهام تصمیم توییتر برای ارسال پیام در مورد تقلب در انتخابات را برای سیاستمداران جمهوری خواه زیر سوال برد. سناتور جمهوری خواه مایک لی از یوتا گفت که یکی از پست های وی در فیس بوک در مورد انتخابات نیز بر روی سیستم عامل برچسب گذاری شده است.

آقای لی گفت که مشکل پالو آلتو ، یک شهر کوچک در دره سیلیکون ، ممکن است در جریان اصلی مهم نباشد ، اما در سایر مناطق ایالات متحده مهم است.

قانون حمایت از سیستم عامل های آنلاین ماده 230 قانون رفتار برای ارتباطات نامیده می شود و قانون گذاران مدت هاست که در تلاشند آن را اصلاح کنند. در ماه مه ، دونالد ترامپ با صدور فرمان اجرایی خواستار تغییر در قانون شد. تاکنون بارها در جلسات سنا از این قانون نام برده شده است و جلسه اخیر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اما این بار قانونگذار رویکرد متفاوتی به ماده 230 داد. سناتور لیندزی گراهام (لیندزی گراهام) گفت: “هنگامی که توییتر و فیس بوک تصمیم می گیرند درباره اعتبار یا حذف و حفظ محتوا نظر دهند ، باید راهی پیدا کنیم تا نشان دهیم سیستم شفاف است.” “بخش باید تغییر کند. 230 ، زیرا اگر تغییری ایجاد نکنیم ، نمی توانیم به این هدف برسیم. ”

جمهوری خواهان می گویند این قانون بهانه ای برای بررسی حرفه ای بودن حزب محافظه کار در سیستم عامل های آنلاین شده است. دموکرات ها اتفاق نظر دارند که قانون باید تغییر کند ، اما آنها از منظری کاملاً متفاوت به قانون نگاه می کنند. آنها می گویند که ماده 230 باعث گمراه کردن اطلاعات و نفرت در شبکه های اجتماعی می شود.

سناتور دموکرات ریچارد بلومنتال از ایالت کنتیکت گفت: “تغییر در راه است.” تردیدی نیست. “من همچنین می خواهم یک بازنگری جامع در ماده 230 انجام دهم.” او یکی از مشهورترین چهره هاست و خواستار اولین تجدید نظر در ماده 230 در سال 2018 شد تا بستر مسئول محتوای معاملات حضوری باشد. وی گفت: با این حال نه من و نه هیچ یک از اعضای این کمیته در کنترل مذاکرات دخالت نخواهیم کرد.

آقای زاکربرگ و آقای دورسی گفتند که آنها آماده پذیرش اصلاحات قانونی هستند. مدیر عامل فیس بوک افزود که از تغییر قانون برای شفاف سازی بیشتر این شرکت استقبال می کند. چند ساعت بعد ، مدیر عامل توییتر در صفحه خود نوشت که از ایجاد بستری برای اعتراض به تصمیم در مورد مدیریت محتوا حمایت کرده است. وی گفت: کاربران باید بتوانند الگوریتمی را انتخاب کنند که برای آنها محتوا نمایش داده شود.