بیل گیتس ، بنیانگذار بنیاد مایکروسافت و بیل و ملیندا گیتس ، نسبت به واکسن کرونا خوش بین است. دو واکسن اول که می تواند توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجوز بگیرد ، Pfizer و Modern هستند که به ترتیب 90 و 95 درصد موثر هستند. با این حال ، گیتس امید زیادی به واکسن هایی مانند استرازنکا ، جانسون و جانسون و نوواوک نیز دارد.

وی به سی ان ان گفت: “تقریباً همه واکسن ها با بازده بالا کار می کنند.” “من امیدوارم که همه اثربخشی و ایمنی آنها تا ماه فوریه تأیید شود.” اما گیتس معتقد است که جهان هنوز بر این تهدید غلبه نکرده است.

گیتس گفت: “ما باید طی شش ماه آینده بسیار مراقب باشیم.” وی تخمین می زند که در اکثر مناطق زمستان تعداد کشته های ایالات متحده به بیش از 2000 نفر برسد. گیتس همچنین مشکلات آزمایش و توزیع واکسن را شناسایی کرد ، اما گفت این مشکلات برطرف می شوند.

مدیر عامل سابق مایکروسافت گفت: “من فکر می کنم مشکل تدارکات به روشی کاملا ناقص حل خواهد شد.” “با گذشت زمان ، به 70٪ ایمنی لازم برای شیوع بیماری دست خواهیم یافت.”

وی افزود که یک شام کوچک برای شکرگذاری خواهد خورد و با اعضای خانواده به صورت آنلاین ملاقات می کند. گیتس از مردم خواست که ماسک بزنند و فاصله اجتماعی خود را حفظ کنند. وی گفت: “سعی کنید جزو آخرین خانواده هایی نباشید که در این اپیدمی جان خود را از دست داده اند.” “شما باید تلاش کنید تا بهار را تحمل کنید ، زیرا در این صورت آمار به طور قابل توجهی کاهش می یابد.”