اپل چند هفته پیش از رایانه جدید خود با تراشه M1 رونمایی کرد. این اعداد شامل دو Macook و Mac mini با استفاده از پردازنده های مبتنی بر ARM است. مشاهدات جهانی از این محصولات نشان می دهد که اپل در مسیر درستی قرار دارد و آینده درخشانی دارد.

این خبر بسیاری از مصرف کنندگان را وادار به خرید این محصولات کرده است. با این حال ، برنامه های بسیاری وجود دارد که روی رایانه های شخصی سیلیکون اپل کار نمی کنند. لینوس توروالدز ، مخترع هسته لینوکس ، از جمله کسانی است که با خرید مک جدید مخالف نیستند. اما او می خواهد این دستگاه ها با لینوکس سازگار باشند. توروالدز می گوید:

اگر این دستگاه ها از لینوکس پشتیبانی می کنند ، قطعاً دوست دارم که … من با Macook Air 11 اینچی که یک دهه پیش استفاده کردم خاطرات خوبی دارم (اما به دلیل طولانی بودن لپ تاپ آن را رها کردم) اپل برای حل مشکل صفحه نمایش کمی وقت صرف کرد و در آن زمان من به دنبال لپ تاپ های بهتر بودم و تصمیم گرفتم کار را برای اپل لینوکس سخت تر کنم).

لینوس توروالدز در پاسخ به سوال Real World Tech گفت حتی اگر اپل از لینوکس در سرورها و سرویس های ابری خود استفاده می کند ، اما ارقام شرکت از سیستم عامل پشتیبانی نمی کنند. وی گفت که مدتهاست که یک لپ تاپ لینوکس مبتنی بر ARM می خواهد ، اما تمایلی به دسترسی به لینوکس که با Macooks جدید با محدودیت های اپل اجرا می شود تمایلی ندارد:

مدتهاست که منتظر یک لپ تاپ مبتنی بر ARM با قابلیت های لینوکس هستم. Macook Air جدید بهترین گزینه است ، اما دارای یک سیستم عامل مشکل است. من فرصتی برای بحث و گفتگو با او و بحث و گفتگو با شرکتهایی که نمی خواهند همکاری کنند ندارم.

اگر از Macooks Linux جدید پشتیبانی شود ، این محصولات می توانند گزینه های جالبی برای توسعه دهندگان نرم افزار باشند. با این حال ، کوپرتینوس به زودی می تواند کار بومی سیستم عامل را به Mac های جدید خود اضافه کند.