شایعاتی که بسیاری از طرفداران امیدوار بودند عملی نشد. اپل پس از تمسخر اپل برای حذف آداپتور شارژ از سری آیفون 12 ، اکنون اقدامات مشابهی را برای حذف دستگاه از سری Galaxy S21 انجام داده است.

هنگام عرضه سری آیفون 12 ، اپل دلایل زیست محیطی را دلیل انتشار آداپتور شارژر عنوان کرد. بر اساس همین استدلال ، سامسونگ سعی دارد تصمیم خود را برای طرفداران خود توجیه کند. این شرکت در بیانیه ای گفت:

در می یابیم که اکثر کاربران از لوازم جانبی قبلی استفاده می کنند و با تصمیم گیری صحیح عادات بهتر پردازش را ترویج می کنند. به همین منظور و برای کمک به جامعه مصرف کنندگان گلکسی ، آداپتور و هدست شارژر را از جدیدترین سری گوشی های هوشمند گلکسی حذف کرده ایم.

آهسته کشیدن آداپتور و هدست شارژر از کشوی محصول به حل مشکلات استفاده پایدار و کاهش فشار وارده بر کاربران در هر بار دریافت شارژرهای غیرضروری در تلفن های همراه جدید کمک می کند.

ما از سال 2017 از درگاه های استاندارد US-C استفاده می کنیم ، بنابراین شارژرهای قدیمی همچنان می توانند با مدل های جدید محصولات Galaxy استفاده شوند.

شاید تنها تفاوت از نظر سامسونگ کاهش نسبی قیمت ها در مقایسه با پرچمداران نسل قبلی شرکت باشد. البته اینگونه نیست ، زیرا به عنوان مثال گلکسی S21 دارای یک کیف پلاستیکی است ، اما گلکسی S20 دارای یک کیف شیشه ای است. علاوه بر این ، کارت MicroSD از سری جدید تلفن های سامسونگ گرفته شده است.

این شرکت اکنون یک شارژر سریع 25 واتی ، از 35 دلار ، 19 دلار ارائه می دهد. سری Galaxy S21 اکنون دارای کابل US-C ، شیار سیم کارت و یک راهنمای سریع است.

با این جزئیات ، سامسونگ تصمیم گرفته و چاره ای جز پذیرش آن ندارد. ظاهراً شرکت های بیشتری پس از اپل و سامسونگ فعلی در این مسیر حرکت می کنند و در نهایت به عنوان آداپتور شارژ و جک هدست سیمی به تاریخ خواهند پیوست.