محققی راهی برای آوردن این برنامه به اندروید پیدا کرده است که البته کمی پیچیده است. برنامه Aper به کاربران اندروید ، ویندوز و لینوکس اجازه می دهد تا از 14 برنامه پیام رسان دیگر برای افزودن به iMessage استفاده کنند. این برنامه پیام هایی از WhatsApp ، Facebook ، Slack ، Twitter ، Instagram ، Skype و Telegram و همه کاربران دیگر دریافت می کند.

 


با این حال ، اهمیت این داستان در توانایی آن برای همگام سازی iMessage با Android است. بیپر در پستی در وب سایت خود نحوه استفاده از آیفون بسته به عنوان رابط را توضیح داد. برای انجام این کار دو روش وجود دارد که به کاربران اندروید ، ویندوز و لینوکس امکان استفاده از iMasage را می دهد. ما در حال ارسال آیفون خراب از زندانی هستیم که در آن eeper رابطی برای iMessage دارد. اگر کاربر Mac هستید و همیشه به اینترنت متصل هستید ، می توانید برنامه eeper Mac را نصب کنید که به عنوان یک پل رابط عمل می کند. ظاهراً این روش خوب کار می کند و رسانه ها آن را امتحان کرده اند.

بنابراین ، برای دریافت محتوای iMessage در تلفن Android خود به یک آیفون نیاز خواهید داشت. در نگاه اول ، این یک حرکت دیوانه وار به نظر می رسد ، اما اشتباه نکنید. اریک میگیکوفسکی ، یکی از بنیانگذاران سابق Pebble ، تلفن های قدیمی آیفون 4 را برای علاقه مندان می فرستد. اگر کاربر آیفون هستید ، استفاده از iMessage در اندروید ناامیدکننده است. البته iMessage از برخی ویژگی ها نظیر عدم ارسال پیام و فشرده سازی فیلم های ارسالی برخوردار است. همچنین ، پیام ها فقط از طریق پیام کوتاه پاسخ داده می شوند. سرانجام ، رابط کاربری آن باید نامناسب تلقی شود زیرا حباب های سبز و آبی برای دریافت و ارسال پیام نمایش داده می شوند.

به دلیل تغییر در سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp ، تغییر کاربری به iMessage ممکن است برای کاربران اندروید کمی ناامیدکننده و غیرمنتظره باشد. البته اپل قصد ندارد این پیام رسان ها را برای اندروید منتشر کند ، زیرا این برنامه ممکن است یکی از دلایل پایبندی کاربران اکوسیستم اپل از جمله آیفون ، آیپد و مک و کاربران شرکت به دستگاه های اپل باشد.