Mac به طور خودکار تمام شبکه های Wi-Fi متصل را با عبارت عبور شما به یاد می آورد. اگر در اتصال به Wi-Fi مشکلی دارید ، می توانید لیست شبکه ها را پاک کنید تا مشکل برطرف شود.

اگر شبکه ای دارید که قبلاً به آن متصل شده اید و دیگر کار نمی کند ، می توانید با حذف و اتصال مجدد به همان شبکه ، آن را عیب یابی کنید. اگر می خواهید یک شبکه ضعیف یا هر شبکه Wi-Fi دیگری را که MAcOS در طول سالها ذخیره کرده است حذف کنید ، هنوز می توانید از صفحه تنظیمات شبکه Mac شروع کنید.

ابتدا به System Settings بروید. برای این کار ، روی نماد Apple در بالا سمت چپ نوار منو کلیک کرده و System Settings را انتخاب کنید.

از منوی System Preferences گزینه Network را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که در سمت چپ تصویر Wi-Fi انتخاب‌شده است و سپس Advanced را بزنید تا گزینه‌های بیشتری برای شما نشان داده شوند.

شبکه ای را که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید. اگر می خواهید چندین شبکه را حذف کنید ، از دستورات Command + Click برای هر یک استفاده کنید. برای حذف شبکه روی دکمه “-” کلیک کنید.

بر روی پیامی که ظاهر می‌شود گزینه Remove را بزنید تا شبکه‌ها پاک شوند. درصورتی‌که بیش از یک شبکه را برای حذف انتخاب کرده باشید می‌توانید Apply to all را چک کنید تا پیام تأکید چندباره برای شما نشان داده نشود.

اگر نمی خواهید شبکه Wi-Fi خود را ذخیره کنید ، می توانید علامت تیک شبکه را که این کامپیوتر به آن پیوسته است را بردارید. البته این مورد نیازی نیست ، اما اگر شلوغی دیجیتال شما را قلاب نگه دارد ، این گزینه همیشه در دسترس است.

پس از قطعی بودن تصمیمتان نسبت به حذف شبکه بر روی OK پایین سمت راست کلیک کنید.

درنهایت، بر روی Apply کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند.

اکنون می توانید پنجره System Settings را ببندید. اگر می خواهید به شبکه حذف شده متصل شوید ، باید آن را به صورت دستی در منوی Mac Wi-Fi انتخاب کرده و رمز ورود خود را دوباره وارد کنید.