Macook Pro جدید از یک نمایشگر 13.3 اینچی با حداکثر روشنایی 500 نیت بهره می برد ، از تراشه M1 استفاده می کند و ویژگی های قدرت و قدرت بسیاری را ارائه می دهد. این لپ تاپ حدود 2.8 برابر سریعتر از Macook Pro قبلی و 3 برابر سریعتر از سایر لپ تاپهای پرفروش ویندوز است. گرافیک های این دستگاه تا 5 برابر بیشتر از نسل قبلی است.

نسل بعدی Macook Pro می تواند کد Xcode را 2.8 برابر سریعتر از Macook Pro 13 اینچی اینتل پردازش کند و گرافیک 3D Final Cut Pro را 5.9 برابر سریعتر ارائه دهد. دستگاه 11 برابر سریعتر عملیات یادگیری ماشین را اجرا می کند و می تواند فیلم های 8K ProRes را با DaVinci Resolve بدون افت فریم پخش کند. البته اپل نمی گوید که این مقایسه ها با نسخه دو هسته ای مک بوک پرو 13 اینچی یا چهار هسته ای انجام شده است.

Macook Pro جدید از یک سیستم خنک کننده فعال استفاده می کند که دمای دستگاه را کنترل می کند. این سیستم از این جهت مهم است که انتظار می رود عمر باتری را هنگام مرور و 17 ساعت هنگام پخش فیلم را به 17 ساعت افزایش دهد. البته بیشتر این ویژگی هنوز به تراشه M1 برمی گردد. Macook Pro جدید همان صفحه لمسی قبلی را دارد و از سیستم صدای استریو بهتری برخوردار است.

تراشه M1 قابلیت دوربین Macook Pro را برای تماس های ویدیویی افزایش می دهد و سیستم امنیتی آن باعث امنیت بیشتر شما در هر کجا که هستید هستید. طراحی ظاهری دستگاه مشابه مدل قبلی Macook Pro 13 اینچی است اما عملکرد آن تفاوت چشمگیری دارد. با کمک مایک ، این لپ تاپ صدای با کیفیت استودیو را برای شما به ارمغان می آورد.

اپل مدت طولانی است که روی این دستگاه کار می کند و از ماه ژوئن برخی از نرم افزارها مانند Microsoft Office ، Adobe Photoshop یا Lightroom را منتشر کرده است. البته فعلاً Lightroom فقط تا ماه آینده در دسترس خواهد بود و انتشار فتوشاپ به سال 2021 موکول شده است. با این حال ، تمام برنامه های خاص اپل از جمله Final Cut Pro و Logic Pro برای macOS ig Sur منتشر شده اند. Macook جدید به لطف معماری ARM خود به کتابخانه بزرگی از برنامه های iOS و iPad OS نیز دسترسی دارد.

Macook Pro جدید با قیمت پایه 1299 دلار در دسترس خواهد بود و هفته آینده در دسترس خواهد بود. مدل اصلی این دستگاه دارای 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی SSD است. اگر مدل 8 + 512 گیگابایت را می خواهید ، باید 1499 دلار بپردازید.