سامسونگ یک دستگاه بلوتوث کوچک دیگر را به همراه سری Galaxy S21 و Galaxy uds Pro معرفی کرد که می تواند برای ردیابی اشیا و دستگاه های مختلف استفاده شود. این دستگاه Galaxy SmartTag نام دارد و از اول فوریه با قیمت 29 دلار وارد بازار می شود. سامسونگ با راه اندازی Smart Tag با Tile رقابت کرد و احتمالاً خود را برای ورود اپل به این زمینه آماده می کند.

Galaxy Smart Tag شباهت زیادی به Tile دارد. این دستگاه یک دانگل بلوتوث کم مصرف (LE) است که به دستگاه های مختلف متصل می شود. این دستگاه از طریق برنامه SmartTag به تلفن شما متصل می شود و می تواند آخرین مکان هر دستگاه را بر روی نقشه نشان دهد. هنگام جستجوی یک برچسب هوشمند در این برنامه ، می توانید مکان تقریبی آن را بر اساس قدرت سیگنال LE مشاهده کنید. در مرحله بعدی ، با ضربه زدن روی دکمه جاسازی شده در برنامه صدایی در برچسب ایجاد می شود که شما را در مسیر درست هدایت می کند.

نکته عجیب در مورد Smart Tag این است که سامسونگ می گوید این گجت فقط با محصولات Galaxy کار می کند. این بدان معناست که اگر آیفون یا حتی تلفن اندرویدی دیگری داشته باشید ، دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. باید منتظر اعلامیه بعدی شرکت در این مورد باشیم.

برخلاف شایعات در مورد برچسب Apple Tracker ، Galaxy Smart Tag از پهنای باند UW استفاده نمی کند. یکی از ویژگی های عالی UW این است که به اشیا اجازه می دهد یکدیگر را در محیط ببینند تا موقعیت دقیق تری به دست آورید. سامسونگ قبلاً از این فناوری در گوشی های خود استفاده کرده بود اما عجیب است که از آن در Smart Tag استفاده نکرده است.

البته غول کره ای می گوید نسخه UW Smart Tag سال آینده با نام Tag Plus وارد بازار خواهد شد و 39 دلار قیمت دارد. Smart Tag و Tag Plus چند برابر فروخته می شوند تا تخفیف بیشتری به خریداران ارائه دهند.