سامسونگ الکترونیک از نظر سهم بازار جهانی تلویزیون ، یک رکورد تاریخی به ثبت رسانده است. همانطور که مشخص شد ، شرکت کره ای از نظر درآمد در سه ماهه سوم سال 2020 رتبه اول را دارد. به گفته TheKoreaHerald ، بر اساس شرکت تحقیقاتی Omdia ، سامسونگ اکنون 33.1 درصد از سهام بازار جهانی را در اختیار دارد.

این رقم یک رکورد تاریخی برای غول بزرگ کره است. براساس این گزارش ، سامسونگ با عملکردی موفق در سه ماهه سوم سال جاری ، 9.3 میلیارد دلار درآمد کسب کرده و سالانه 22 درصد رشد داشته است.

علاوه بر این ، سامسونگ در ماه های ژوئیه-سپتامبر 14.85 میلیون تلویزیون فروخته است که 39 درصد افزایش داشته است. این شرکت در حال حاضر 23.6٪ از بازار جهانی دستگاههای فروخته شده را به خود اختصاص داده است. بازار تلویزیون جهانی در سه ماهه سوم سال 2020 حدود 28.1 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که 11.8 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

همچنین ، فروش جهانی تلویزیون در مقایسه با سال قبل 14.7 میلیون افزایش داشته و به 62.87 میلیون واحد رسیده است. به گفته منابع بازار ، فروش تلویزیون های QLED و تلویزیون های بزرگ دیگر عامل اصلی رشد سامسونگ در بازار بود. این شرکت فروش تلویزیون QLED را از 1.16 میلیون به 2.33 میلیون واحد در یک سال افزایش داد.

بقیه غول کره ای ، ال جی الکترونیکس نیز در این سه ماهه دوم شدند. به نظر می رسد این شرکت با سهم بازار 16.6 درصدی 10.1 درصد بالاتر از سونی است که سهم بازار را در اختیار دارد. با هم ، سامسونگ و ال جی 49.7 درصد از بازار جهانی تلویزیون را به خود اختصاص داده اند.