همانطور که مشاهده می کنید ، من شب گذشته رسما و در واقع میزبان رویداد One More Thing از طرف اپل بوده و شاهد رونمایی از مک بوک ایر 13 اینچی ، مک مینی جدید و مک بوک پرو 13 اینچی بوده ام. اما همراه با این سه دستگاه جدید ، اپل همچنین تاریخ انتشار عمومی Mac OS ig Head را اعلام کرده است.

سیستم عامل macOS ig Sur قبلاً در ماه ژوئن در WWDC 2020 به Tech World معرفی شد. در این سیستم شاهد طراحی مجدد محیط آن هستیم و به گفته کوپرتینویی ها ، بزرگترین تغییر از زمان رونمایی Mac OS X است. این تغییرات شامل تغییر انحنای گوشه های پنجره ها و تغییر آیکون های پیاده رو است.

این تغییرات در نگاه اول در مقایسه با نسخه های قبلی بسیار جذاب به نظر می رسند. تغییر نمادها و تغییر زبان طراحی آنها ، به نوبه خود ، یکی از تغییرات بزرگ در macOS ig Sur است زیرا کاربر در اولین باری که با آن روبرو می شود ، از شادی غرق می شود. شفافیت پنجره ها و نوار اتصال نیز در مقایسه با نسخه های قبلی تغییر کرده و صداهای سیستم عامل نیز کاملاً تغییر کرده اند.

منوی این پلتفرم کاملاً دوباره طراحی شده و مرکز کنترل آن کاملاً سفارشی شده است ، از لحاظ ظاهری بسیار شبیه مرکز کنترل iOS و iPad OS ، نمادهای Wi-Fi و بلوتوث ، تنظیمات AirDrop و نور پس زمینه صفحه کلید است. مزاحم نشوید ، حالت تاریک حاوی میزان صدا و عناصر مشابه است.

همچنین ، مرکز اطلاع رسانی برای این سیستم عامل دوباره طراحی شده است و با جمع آوری اعلان ها به کاربر بسیار کمک می کند ، از طرف دیگر ، شاهد اضافه شدن ابزارک هایی با سبک و زمینه برای iOS هستیم.

بسیاری از برنامه های پیش فرض برای سیستم عامل Mac OS ig تغییراتی داشته اند. به عنوان مثال ، Safari سریعتر از گذشته است و مصرف باتری به حداقل می رسد. برنامه Messages اکنون به جلوه هایی مجهز شده است و ویژگی هایی مانند امکان ارجاع افراد ، امکان پخش مجدد هر پیام به صورت جداگانه ، و مواردی از این دست اضافه شده است. برنامه Maps به ویژگی Look Around نیز مجهز است و نقشه ها و راهنماهای داخلی آن نیز بهبود یافته است. برنامه Photos دارای قابلیت های جدید ویرایش عکس است و بخش Listen اکنون به برنامه Apple Music اضافه شده است.

البته این پلتفرم از ویژگی ها و قابلیت های جدید دیگری نیز برخوردار است که ذکر همه آنها در این مقاله نیست. بنابراین اگر از دستگاهی مبتنی بر سیستم عامل Mac (مانند Macook Air ، Macook Pro ، iMac ، Mac Mini یا Mac Pro) استفاده می کنید ، پنجشنبه 12 نوامبر برای ارتقا به این سیستم عامل به این سیستم عامل ارتقا دهید.