مرکز کاشیوا در انستیتوی ملی فناوری پیشرفته و علوم صنعتی ژاپن (AIST) قرار است به جدیدترین ابر رایانه فوجیتسو تبدیل شود. این رایانه برای کمک به تحقیق و توسعه در صنعت ، دولت و دانشگاه ها با استفاده از هوش مصنوعی استفاده خواهد شد.

ابر رایانه فوجیتسو متشکل از 120 سرور 4U Fujitsu Primergy GX2570 ، 11.2 PW فضای دیسک ، دو پردازنده III Xeon مقیاس پذیر Intel و هشت پردازنده گرافیکی Nvidia A100 است و انتظار می رود به 19.3 petaflops برسد.

از این ابر رایانه در کنار سیستم زیرساخت ابری ACI فوجیتسو استفاده خواهد شد که از آگوست 2018 راه اندازی شد و از آن زمان توسط استارتاپ های AI و شرکت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

فوجیتسو گفت: “در پاسخ به تقاضای فزاینده برای تحقیق و توسعه هوش مصنوعی در صنعت ، دولت و دانشگاه ، AIST از ACI برای ایجاد یک سیستم جدید زیرساختی AI مبتنی بر ابر استفاده می کند.” “این پروژه در حالی که به ساختار اساسی ACI پایبند است ، قدرت محاسبات بالا و ذخیره سازی ظرفیت بالا را ترکیب می کند.”

فوجیتسو انتظار دارد که این سیستم ، هنگامی که با ACI ترکیب شود ، می تواند قدرت نقطه شناور را به 850 petaflops افزایش دهد و در عین حال نیمی از دقت و 56.7 petaflops را در حالت دوگانه حفظ کند.

این شرکت افزود: “فوجیتسو با مشاركت در پروژه زیرساخت ابر سبز با هوش مصنوعی و از طریق AIST ، با استفاده از پیشرفت های این سیستم برای كاربردهای جدید ، نقش اصلی خود را در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی در ژاپن بازی می كند.” “از آن در صنعت ، دولت و دانشگاه استفاده خواهد شد.”

این ابر رایانه جدید قرار است در سال 2021 راه اندازی شود.