طبق اطلاعات جدید منتشر شده در سه ماهه سوم سال جاری ، سامسونگ توانسته است نام خود را به عنوان بهترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان معرفی کند. این امر به دلیل از دست دادن این موقعیت توسط برند هوآوی و بلافاصله پس از کسب آن ایجاد شد.

Strategy Analytics اعلام کرده است که سامسونگ از اپل پیشی گرفته و در سه ماهه سوم سال جاری جای کوپرتینو را گرفته است. طبق گزارشات مختلف ، این از نیمه دوم سال 2017 این اولین بار است و سامسونگ توانسته است سازنده آیفون را شکست دهد.

در سه ماهه سوم سال جاری ، سامسونگ 33.7 درصد از بازار ایالات متحده را به خود اختصاص داده است ، اپل و ال جی به ترتیب با 30.2 درصد و 14.7 درصد بازار در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. مطمئناً محصولات میان رده و مقرون به صرفه سامسونگ در این امر نقش بسزایی داشته اند و از طرف دیگر پرچمداران این شرکت مانند سری نوت 20 ، سری S20 و گلکسی Z فولاد 2 نیز نقش موثری در این زمینه داشته اند. .

بد نیست بدانید که با شیوع ویروس کرونا ، اپل در سه ماهه سوم سال جاری فرصت راه اندازی آیفون را از دست داد و این باعث شد سامسونگ از این فرصت استفاده کرده و شرایط کوپرتینو را به دست بگیرد. باید منتظر ماند و دید عملکرد خانواده آیفون 12 در سه ماهه چهارم چه تاثیری بر این رتبه بندی دارد و آیا اپل می تواند مقام اول خود را بدست آورد؟

از طرف دیگر ، سامسونگ به زودی از نسل جدید پرچمدار خود با نام خانواده Galaxy S21 رونمایی خواهد کرد. به این ترتیب نگاه ها به سه ماهه اول سال 2021 و رقابت بین مارک های مختلف معطوف خواهد شد.