همانطور که احتمالاً می دانید ، Xiaomi Mi 10 Ultra یکی از معدود گوشی هایی است که ظرفیت شارژ سریع آن 120 وات است. این تلفن هوشمند در واقع از استاندارد Quick Charge 5 استفاده می کند که به شما امکان می دهد از شارژ سریع بالای 100 وات استفاده کنید.

شیائومی Ultra را با شارژر 120 وات از 10 مه راه اندازی می کند و بسیاری از تلفن های همراه شارژ کند دارند یا اصلاً شارژ نمی شوند. این محصول اخیراً مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج نشان می دهد سرعت شارژ آن کمتر از رقم اعلام شده توسط شیائومی است.

آزمایشات نشان می دهد که در تاریخ 10 ماه مه ، Ultra 80 وات شارژ داشته است. اگرچه این تعداد هنوز از بسیاری از تلفن های همراه موجود در بازار بیشتر است ، اما در مقایسه با فناوری 120W شیائومی هنوز مسیری طولانی در پیش دارد. در این آزمایشات مشخص شد که دستگاه در شروع شارژ 92.3 وات برق را به باتری منتقل می کند ، اما در بیشتر موارد سرعت شارژ حدود 86 وات باقی می ماند.

البته قدرتی که خود گوشی دریافت می کند 80.1 وات است که هنوز هم بسیار زیاد است و فقط 21 دقیقه طول می کشد تا تلفن به طور کامل شارژ شود. اگر بتوانید 10 Ultra را با شارژر 18 وات شارژ کنید ، شارژ کامل دستگاه 68 دقیقه طول می کشد.

از نظر دمای باتری ، Ultra در 10 مه با 80W به 43.8 درجه سانتیگراد رسید که 40 درجه سانتیگراد بالاتر از حد ایده آل است. اگر سرعت شارژ به 120 وات برسد ، ممکن است مجبور شویم با درجه حرارت بالاتری نیز روبرو شویم. شارژ این گوشی در 29 وات در 29 دقیقه و حداکثر دما 39.1 درجه سانتیگراد بود. اگرچه اختلاف سرعت در حدود 30 وات است ، اما تفاوت زمانی زیادی بین آنها وجود ندارد.

البته باید توجه داشت که در کل فرایند شارژ 80 وات ، دمای بالای Ultra در 10 مه حفظ نخواهد شد. در حقیقت ، وقتی قدرت تلفن به 70 درصد می رسد ، دما کاهش می یابد. سرعت شارژ اولترا در 10 ماه مه 80 وات بود ، بسیار بیشتر از سایر تلفن ها. شاید بتوان از حالت 120 وات استفاده کرد ، اما شاید این بار کمتر ، اما نمی توان با اطمینان گفت که آیا این حالت برای سلامت باتری مناسب است.