همانطور که می دانید جو بایدن ریاست جمهوری را از دونالد ترامپ به عهده گرفت و هفته های زیادی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده فعالیت کرد. اعضای کابینه وی نیز به تدریج به سمت های خود اضافه می شوند. در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، هواوی به لیست سیاه تحریم های ایالات متحده اضافه شد و شرکت های آمریکایی اجازه کار با نام چینی را نداشتند. به نظر می رسد جو بایدن نیز از این تصمیم حمایت می کند و انتظار نمی رود هواوی را از لیست سیاه خارج کند. وزیر تجارت ، جینا رایموندو در بیانیه ای گفت كه رئیس جمهور آمریكا دلیلی برای حذف هواوی از لیست تحریم ها نمی بیند و ادامه برنامه دونالد ترامپ است.

متن کامل سخنان وی به شرح زیر است:

من می دانم که برخی از شرکت ها به دلیل تهدید امنیت ملی ایالات متحده یا حقوق بین الملل ایالات متحده در لیست قرار گرفته اند. در حال حاضر ، ما دلیلی نمی بینیم که چرا نباید مارک ها با شرکت های ممنوع درج شوند. این البته اضطراب ایجاد می کند. اما اگر تأیید شود ، قطعاً این را می بینم.

این مسلماً ناامیدکننده مقامات هواوی است که مدتهاست با تحریمهای آمریکا دست و پنجه نرم می کنند. پس از راه اندازی ، هواوی برای ورود به پرچمدار پرچم دار تراشه های Kieran با شرکت جدید ، P40 Pro مشکل داشت. این امر باعث شد تا آنها با ناامیدی فرصت نام تجاری فرعی خود به نام Honor را دور بریزند تا مانع توسعه محصولات آن نشوند. با استفاده از این گزینه ، این برند می تواند در آینده نزدیک به عنوان یک رقیب رقابتی برای محصولات سامسونگ و اپل عمل کند.

مدیریت هوآوی ، با مدیریت بایدن ، امیدوار است که تحریم ها علیه این شرکت برداشته شود ، بنابراین آنها می توانند با شرکت های آمریکایی کار کنند و محصولات خود را بفروشند. اما اینطور نیست و به نظر می رسد جو بایدن به تصمیمات گرفته شده توسط دونالد ترامپ پایبند است.

خوب است بدانید که سایر شرکت های چینی از جمله ZTE و شیائومی نیز در لیست تحریم های آمریکا هستند. بله ، اخیراً شیائومی در این پرونده علیه ایالات متحده شکایت کرد و باید منتظر ماند و دید نتیجه چه خواهد شد.