متن سه بعدی در افتر افکت بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد و واقعاً زیبایی کارهای شما را بالاتر می برد ، اما برخی از هنرمندان رسیدن به آن را بسیار پیچیده می دانند. اما نگران نباشید وبسایت تخصصی آموزش افترافکت در کنار شماست.

یک روش آسان برای کمک به برجسته بودن طراحی حرکت شما ، افزودن متن سه بعدی پر زرق و برق است. چالش مربوط به رندرهای سه بعدی ناآشنا ، ابزارهای پیچیده و برنامه های گران قیمت است. به همین دلیل مکتب تی وی اینجا است تا راهی بهتر به شما نشان دهد.

After Effects یک برنامه قدرتمند است ، توانایی برنامه های بیشتر از آنچه احتمالاً از آن آگاه هستید. به همین دلیل ما می خواهیم به شما سه روش ایجاد متن سه بعدی در افتر افکت ، بدون هیچگونه ابزار و وسایل جذاب و زیبایی ارائه دهیم (بسیار خب). امروز ما موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

  • قرار دادن لایه های سه بعدی در فضا
  • با استفاده از عملکرد داخلی اکسترود
  • ساختن با Cinema 4D Lite

قبل از شروع ، مطمئن شوید که فایلهای پروژه را می گیرید تا بتوانید با من همراه شوید!

  • روی هم قرار دادن لایه های سه بعدی

اولین کاری که باید انجام شود ایجاد یک لایه متن ساده است. دارم سه بعدی می نویسم.

SOM – نحوه افزودن متن در After Effects.gif

با تغییر وضعیت این سوییچ ، متن را انتخاب کرده و آن را به صورت سه بعدی تنظیم کنید.

SOM – نحوه ایجاد یک لایه سه بعدی در after effects.gif

هنوز خیلی به نظر نمی رسد ، اما اگر R را بزنم ، چرخش ها را باز می کند. اگر روی محور Y بچرخم ، می بینید که یک لایه سه بعدی است. هنوز چیز زیادی برای دیدن نیست خیلی نازک است

SOM – نحوه چرخش یک لایه سه بعدی در After Effects.gif

با افزودن لایه های تکراری در محور Z ، می توانیم این متن را تقویت کنیم تا به صورت سه بعدی در بیاید. برای این کار ، ما می خواهیم از یک عبارت کوچک و کوچک استفاده کنیم (وحشت نکنید!)

Alt-Click یا Command + Left روی کرونومتر کلیک کنید تا منوی Expressions باز شود ، سپس این دستور را تایپ کنید: [مقدار [0] ، مقدار [1] ، فهرست * 10] ؛

مقدار اول به موقعیت اول (محور X) اشاره دارد ، دومین مورد برای Y است ، سومین بار به اندازه دستور من Z را نمایه می کند … در این حالت ، من ده را انتخاب کردم. اکنون ، وقتی این لایه را کپی می کنم ، همین فرمول در فضای Z ترجمه می شود.

بعد ، یک لایه Null جدید ایجاد می کنیم و آن را در پایین قرار می دهیم.

 

  • با استفاده از عملکرد Extrude

روش بعدی Extrude لایه است. در After Effects ، یک شی Extruded اشیایی است که به نظر می رسد سه بعدی است. اکنون ، فقط گزینه ای وجود ندارد که اجازه دهید لایه را اکسترود کنیم. خوب چگونه می خواهیم این کار را انجام دهیم؟

هنگامی که این لایه را سه بعدی کنیم ، دکمه Renderer را در بالا سمت راست ظاهر می شود.

  • ساختن در Cinema 4D Lite

روش نهایی ما برای ایجاد متن سه بعدی استفاده از Cinema 4D Lite است که در After Effects گنجانده شده است. اگر با C4D آشنایی ندارید ، اشکالی ندارد. این کار سریع و آسان است و در هنگام اقامت در منطقه راحتی AE قدرت آن نرم افزار را در معرض دید شما قرار می دهد.

به Layer> New> MAXON CINEMA 4D File بروید …