اولین اپل مک با تراشه Apple Silicon M1 معرفی شد و تا چند روز دیگر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. در آستانه راه اندازی اپل سیلیکون ، کریگ فدرجی ، مدیر ارشد محصولات اپل ، VP Hardware John Ternos و CMO گرگ جوسویاک در مورد Mac جدید به Independent گفتند که می توانید گزیده هایی از آن را بخوانید.

اپل با معرفی محصولات جدیدی مانند MacBook Air ، MacBook Pro و Mac mini با پردازنده M1 ، ادعاهای جسورانه ای در مورد سرعت مقایسه آنها با Mac و PC های قدیمی مطرح کرد ، همانطور که پس از انتشار معیار نام تجاری مشخص شد. Mac های جدید در یک تست تک هسته ای سریعتر از هر Mac دیگری هستند و در بسیاری از هسته ها از جمله دستگاه 16 اینچی Retina MacBook Pro عملکرد بهتری دارند. فدریگی می گوید عملکرد تراشه M1 بهتر از آنچه پیش بینی اپل بود بود. وی در ادامه گفت که مدیران اپل از تعداد باتری ها شگفت زده شده اند.

فدریگی گفت که پروژه هایی مانند این اهداف دارند و شما آنها را دوست دارید. خیلی به هم نزدیک شدیم و این خوب بود. وقتی صحبت از تعداد باتری شد ، با خود گفتیم که شوخی می کنید. فکر می کردیم افرادی داریم که می توانند قدر آن را بدانند.

به گفته ترنوس ، در طی فرایند توسعه ، مشخص شد که تراشه کارایی بیشتری از آنچه انتظار داشتیم داشته است. گروه هایی از توسعه دهندگان مشتاق به کار بر روی تراشه ادامه دادند و دائماً به دنبال بهینه سازی اضافی بودند. Greg Josviak درباره نام این تراشه صحبت می کند: M1 برای Mac بسیار منطقی است زیرا اپل از حروف قابل توجهی استفاده می کند. تراشه های سری A در دستگاه های iOS مورد استفاده قرار می گیرند که واقعاً مخفف اپل است و در تراشه های هدفون نیز از رمزگذار H. M1 استفاده می شود – یک گزینه عالی بازاریابی برای اپل.

MacBook Air ، Pro و Mac Mini همه از تراشه یکسان با قیمت متغیر استفاده می کنند. فدریگی می گوید تفاوت اصلی در ظرفیت گرمایی است. MacBook Air فن و خنک کننده فعال ندارد و MacBook Pro برای عملکرد سریعتر از سیستم خنک کننده فعال استفاده می کند. طی دو سال آینده ، تمام سری های مک به پردازنده های سیلیکون اپل مجهز خواهند شد و در پاسخ به س askedال مدیران اپل در مورد مکینتاش مجهز به اینتل ، آنها گفتند: “آنها به دستگاه ها اعتماد دارند و هر دستگاهی کار خود را انجام می دهد.” رایانه های Intel Mac بسیار مورد تقاضا هستند و برای سالهای آینده کانون توجه اپل خواهند بود. اپل انتظار دارد این انتقال کاملاً یکپارچه شود زیرا آنها از زمان انتقال 2006 از PowerPC به Intel تجربه زیادی دارند.

ترنوس گفت که حتی اگر هیچ تغییری در طراحی ایجاد نشود ، مکینتاش جدید خود صحبت می کند و یک نقطه شروع عالی است.

ما معمولاً فقط به این دلیل که می خواهیم طرح را تغییر دهیم یک طرح جدید انتخاب نمی کنیم ، یک پلتفرم عالی داریم ، یک پردازنده منحصر به فرد که در کنار هم ترکیبی فوق العاده جذاب ایجاد می کنند و این ایده پشت آن بود.

در سیستم عامل Mac ، Big Head Apple تا حدی iOS و Mac OS را یکپارچه کرده است ، که امکان اجرای برنامه های iPhone و iPad را در Mac فراهم می کند ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک برنامه واحد برای همه سیستم عامل ها ایجاد کنند. مدیران اپل می گویند که آنها برنامه ای برای ادغام آیپد و مک ندارند و این با برنامه های جهانی ادامه دارد. فدریگی می گوید هیچ برنامه ای برای تغییر نحوه کار Mac وجود ندارد و اپل نیز قصد ندارد Mac با صفحه لمسی تولید کند.

ما با iPad زندگی می کنیم ، با تلفن ، با حس زیبایی شناسی ، یک رابط باز و انعطاف پذیر زندگی می کنیم و این واقعیت که این دستگاه ها اکنون دارای صفحه نمایش های بزرگ هستند ، ما را به ایجاد یک Mac آسان برای استفاده سوق داده است. ما معتقدیم که این هیچ کاری ندارد با لمس

فدریگی گفت: اپل ظاهر و سیستم عامل Mac OS را به گونه ای طراحی و مهندسی کرده است که در بین خانواده ای از دستگاه ها احساس طبیعی و راحتی ایجاد می کند و حتی از راه دور نیز لمس نمی کند. فدریگی ادامه داد: “کار با دستگاه فقط یک احساس و تجربه طبیعی است و این همان چیزی است که می بینید ، نشانه ای از تغییرات آینده و نحوه تعامل شما با دستگاه نیست.”