روابط عمومی ایرانسل؛ این سمپوزیوم که توسط دانشگاه آموزش و پرورش مادارس برگزار شده است ، امروز و فردا ، 25 دسامبر 2016 آغاز شده و تا فردا ادامه دارد. در این رویداد آنلاین ، محققان از کشورهای مختلف در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات آخرین یافته های خود را در قالب کارگاه های مختلف ، ارتباطات نوری بی سیم و امواج میلی متر به اشتراک می گذارند. در طول این سمپوزیوم ، علاوه بر سخنرانان اصلی ، سخنرانان دعوت شده بین المللی و بین المللی ، و سخنرانی های دانشجویان و محققان ، روند فناوری 5G و جلسات COVID-19 برگزار می شود.

دکتر بیژن عباسی آرند در یک کنفرانس آنلاین گفت که تصور زندگی امروز بدون “برقراری ارتباط” دشوار است: “غیرقابل تصور است که زندگی روزمره ما طی چند دهه گذشته تغییر کرده باشد.” امکانات ارائه شده توسط ارتباطات بی سیم ، جهان ما را به جلو سوق داده است و ما اکنون بیش از هر زمان دیگر آماده کشف مزایای بزرگ این فناوری پیشرفته هستیم.

مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد که ارتباطات بی سیم همه ما را وارد دوره “سبک زندگی دیجیتالی” کرده است. سبک زندگی ای که در وهله اول برای رفاه حال مردم است و نیازهای منحصر به فرد و متنوع آنها را برآورده می کند و ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران مفتخر است که به توسعه سبک زندگی دیجیتال در ایران کمک کرده است. ما افتخار می کنیم که برای به حداکثر رساندن این فناوری با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی همکاری می کنیم.

وی همچنین با اشاره به تغییر محسوس بازیگران اصلی در بازار جهانی و خودروسازان در شرکت های فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: انقلاب دیجیتال با سرعت و مقیاس بی سابقه ای زندگی و جوامع ما را تغییر داده و فرصت ها و چالش های بی نظیری را فراهم کرده است. بخش اصلی اقتصاد دیجیتال بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است که کالاها و خدمات دیجیتالی را تولید می کند و به درآمد اقتصادی منجر می شود.

مدیرکل ایرانسل درباره نقش اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی جهان و آمار در حال رشد آن در ایران ، نقش سازمان های عمومی در این زمینه را مورد توجه و تأکید قرار داد: ارتباطات از راه دور مزایای بسیاری را برای یک هدف مشترک ارائه می دهد. این امر نقش اپراتورهای تلفن همراه ، به ویژه ایرانسل را در دستیابی به این امر تسهیل می کند. ایرانسل به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران ، با سهم بازار بیش از 43٪ ، تقریبا نیمی از ترافیک داده های کشور را ارسال می کند و در حال حاضر به عنوان یکی از بازیگران اصلی در اقتصاد دیجیتال ایران شناخته می شود. .

عباسی ارند با اشاره به عملکرد تکاملی نسل های مختلف شبکه های تلفن همراه ، برای اولین بار در ایران توسط سرویس تلفن همراه نسل پنجم (5G) ایران اشاره کرد و گفت: نسل پنجم یک اتصال بسیار سریع ، اتصال قوی تر از 4G است. ، قابل اطمینان تر و بسیار پایین تر ارائه می دهد.

وی به برخی از مزایای کلیدی 5G در مقایسه با فناوری 4G اشاره کرد و گفت: 5G 20 برابر سریعتر از 4G است ، در هر کیلومتر مربع 10 برابر اتصال بیشتر و اتصال آن 25 برابر کمتر از 4G است. .

ایرانسل در بیانیه ای گفت: “به طور متوسط ​​، شبکه ایرانسل با بیش از 9 پتابایت داده در روز ، به بیش از 37 میلیون کاربر داده رسیده است و بزرگترین اپراتور اینترنت همراه در ایران است.” .

عباسی آرند ادامه داد: زیرساخت خدمات دیجیتال مارک ایرانسل در زمینه های مختلفی مانند آموزش آنلاین ، ویدئو و سرگرمی ، Open API ، تبلیغات و موارد دیگر توسعه یافته است. مشارکت چندگانه با ارائه دهندگان محتوا و سایر صنایع دیجیتال باعث ایجاد بیش از 2500 شغل مستقیم و 40000 شغل مستقیم شده است.

وی افزود: ایرانسل به منظور دیجیتالی کردن بسیاری از امور در زندگی روزمره ، مستقیماً در استارتاپ ها و شرکت های دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. برجسته ترین شرکت در این زمینه گروه اسنپ است که تاکسی آنلاین ، فروشگاه ، مسافرت و موارد دیگر را ارائه می دهد. و اشتغال مستقیم 2900 کارمند و اشتغال مستقیم بیش از 1.5 میلیون نفر را می توان الهام بخشترین شرکت دیجیتال در ایران دانست. به سمت رودخانه.

وی گفت: “همراه با دستاوردهای شگفت انگیز حاصل از ارتباطات تلفن همراه 5G ، بیایید کمی در مورد چگونگی تقویت تلفن های همراه ششم به دنیای ارتباط فکر کنیم.” وی افزود: “سوال ها احتمالاً به جنبه های اصلی مربوط می شوند” ، سوال اول این است که آیا 6G واقعی است؟ “بله ، البته. همانند 50 سال گذشته ، امیدواریم که به زودی زمان آن فرا رسیده باشد که 5G را با فناوری های پیشرفته جایگزین کنیم. با این حال ، 6G در حال آزمایش است تا عملکرد و اثربخشی آن را تعیین کند.”

“سوال بعدی:” 6G چه زمانی می آید؟ “با توجه به آنچه بازیگران برجسته صنعت ارتباطات ارائه می دهند ، تقریباً مانند ده سال پس از سال 2020 ، مانند ظهور 5G ، و سوال بعدی:” سرعت 6G چقدر سریع خواهد بود؟ “انتظار می رود این حداکثر 10 ترابایت در ثانیه باشد.

عباسی ارند سوال دیگری را مطرح کرد ، “چه کسی اکنون 6G را اجرا می کند؟” وی گفت: کشورهای پیشرو در توسعه نهادهای مهم ارتباطی ، قدرتهای جهانی و ICT فعالیتهای خود را برای پروژه های 6G آغاز کرده اند. برای تأکید بر اهمیت این موضوع ، همانطور که در رسانه ها مشاهده کرده اید ، دولت ها همچنین می خواهند برنامه های توسعه آینده را بررسی و تدوین کنند. به عنوان مثال ، ایالات متحده ، ژاپن ، چین و فنلاند اقدامات مهمی را برای پیش بینی جنبه های نسل ششم تلفن های همراه انجام داده اند.

یک معلم در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس در آخرین بخش سخنان خود تأکید کرد: “علاوه بر پیشرفت های مهم در توسعه 5G ، هم از نظر علمی و هم فنی ، همه ما دلیل کافی برای پذیرش تأثیر 5G داریم.” این امر جنبه های مثبتی را در بیشتر زمینه های زندگی روزمره و اقتصادی ما به ارمغان می آورد و صنایع تا حد ممکن قویتر خواهند بود. من افتخار می کنم که اکنون به دانشمندان و کارشناسان خود فرصتی داده ایم تا فوق العاده فکر کنند و ایده های بنیانگذار خود را برای به اشتراک گذاشتن در آینده به اشتراک بگذارند. پیراهن لباس را بپوشانید.

دکتر بیژن عباسیارند فردا در مراسم اختتامیه این هم اندیشی سخنرانی می کند و به سوالات حضار پاسخ می دهد.