افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) که کابوس های زیادی را تجربه می کنند اغلب مشکلات گوناگونی دارند. اما ساکنان کوپرتینو در حال کار روی برنامه ای به نام Nightware هستند که اخیراً توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است. حسگرهای موجود در Apple Watch ضربان قلب و حرکات بدن فرد را در هنگام خواب کنترل و ردیابی می کنند و این اطلاعات به سرورهای خاص ارسال می شود و با اطلاعات طبیعی بدن انسان مقایسه می شود.

اگر برنامه Nightware تشخیص دهد که کاربر کابوس می بیند ، با تکان دادن Apple Watch خواب را بیدار می کند. بد نیست بدانید که این برنامه درمانی برای اختلال استرس پس از سانحه نیست و فقط به شما کمک می کند از شر کابوس ها خلاص شوید. برای استفاده از این برنامه به نسخه پزشک نیز احتیاج دارید و همه نمی توانند از آن استفاده کنند. افرادی که به بیماری راه رفتن یا انجام حرکات غیر منطقی هنگام خواب مبتلا هستند نباید از این برنامه استفاده کنند. همچنین شرایطی مانند خواب آلودگی در طول روز می تواند شما را به یکی از شرایط خاص تبدیل کند و با دکتر خود تماس مستقیم داشته باشید.

به افراد مختلفی که از این برنامه استفاده می کنند توصیه شده است در صورت کابوس دیدن یا به دلیل کابوس های ناشی از لرزش اپل واچ ، از یک متخصص دیدن کنند. همچنین به کاربران هشدار داده می شود که از برنامه فقط قبل از خواب استفاده کرده و هنگام تماشای فیلم یا انجام کارهای روزمره آن را خاموش کنند. زیرا نمایش اطلاعات به این روش به صورت نادرست امکان پذیر خواهد بود.

صاحب ساعت اپل نباید ساعت را خیلی محکم در دست گرفته و در صورت تحریک پوست استفاده از این ویژگی را متوقف کند.

تاکنون اپل واچ عملکرد برجسته ای را در نجات جان مردم نشان داده است. حسگر ضربان قلب Apple Watch جان بسیاری را نجات داده است. نوتیفیکیشن نمایش داده شده بر روی نمایشگر این محصول به منظور نشان دادن عملکرد نامناسب ضربان قلب باعث می شود دارنده بلافاصله به یک متخصص مراجعه کند ، بنابراین از خطرات آینده برای او جلوگیری می کند.

سال گذشته مردم کوپرتینو یک سنسور EKG یا الکتروکاردیوگرام به اپل واچ سری 5 اضافه کردند که علائم فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص داده و به کاربران اپل واچ هشدار می دهد. این می تواند باعث لخته شدن خون ، سکته مغزی یا نارسایی قلبی شود.

سری ششم اپل واچ که امسال (2020) منتشر شد نیز به سنسورهای کنترل سطح اکسیژن خون مجهز است. به این ترتیب با ارسال نور به رگ خونی و برگرداندن آن به حسگر و ارزیابی اطلاعات دریافتی ، می توان میزان اکسیژن موجود در خون انسان را اندازه گیری کرد. تعداد طبیعی باید بین 94 تا 100٪ باشد.

در ماه آوریل ، یک متخصص کشف کرد که افراد بدون علامت با سطح اکسیژن خون پایین ممکن است به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا باشند. علاوه بر این ، اگر محتوای اکسیژن خون در یک فرد کمتر از 80 درصد باشد ، او یک مشکل جدی قلبی یا مغزی دارد و باید فوراً به پزشک مراجعه کند.