کاربران آمریکایی برنامه Tic Tac در ماه های اخیر آسیب های زیادی دیده اند. اما در پایان قاضی این پرونده مخالفت خود را با ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن اعلام کرد و بدین ترتیب کاربران آمریکایی از این خبر بسیار خوشحال شدند و نفس راحتی کشیدند.

برنامه Tic Tac به کاربران امکان می دهد فیلم های کوتاه 15 یا 60 ثانیه ای بسازند و آنها را با دوستان خود در محیط برنامه Tic Tac به اشتراک بگذارند. این مشکل باعث شده تا تیک تاک برای خودش نامی پیدا کند و در همه جای دنیا بسیار محبوب است.

در سپتامبر سال جاری ، دونالد ترامپ به دلیل نگرانی های مطرح شده توسط توسعه دهنده برنامه yteDance و مواردی که حریم خصوصی کاربران آمریکایی را به خطر می اندازد ، دادخواستی را امضا کرد و از دادگاه خواست که این برنامه را ممنوع کند. کنه را اجرا کنید. دونالد ترامپ ادعا می کند که برنامه Tic Tac که روزانه 80 میلیون کاربر آمریکایی از آن استفاده می کنند ، حریم خصوصی آمریکایی ها را نقض کرده و اطلاعات مشتریان آنها را می دزدد و آنها را به چین می فرستد.

قاضی بیتلستون در بیانیه ای گفت که توصیف تهدیدات امنیت ملی ناشی از برنامه TikTok در یک فرضیه ارائه شده است. با این حال ، وی پس از بررسی دقیق پرونده ، گفت كه ممنوعیت تیك تاك در ایالت های مختلف آمریكا صدمه جبران ناپذیری به كاربرانی كه نیاز به تصمیم دادگاه دارند ، وارد می كند. کاربرانی که شکایت دارند بارها اعلام کرده اند که میلیون ها دنبال کننده دارند و در صورت ممنوع شدن ، پشتیبانی از بسیاری از مارک ها را از دست می دهند.

روز گذشته یک قاضی آمریکایی در بیانیه ای گفت:

ما بسیار خوشحالیم که قاضی این پرونده با چنین منع مخالفتی روبرو شد و آن را بسته اعلام کرد.

دونالد ترامپ پیش از این دستوری صادر کرده بود که طبق آن تا 12 نوامبر سال جاری ، اگر صاحبان TickTook از الزامات وی پیروی نکنند ، این برنامه کاملاً مسدود شده و در دسترس کاربران آمریکایی نخواهد بود. سپتامبر گذشته ، یک قاضی ایالت واشنگتن با دستور ترامپ مبنی بر حذف برنامه Tic Tac از فروشگاه App Apple و فروشگاه Google Play مخالفت کرد.

شاکیان این پرونده همچنین خواهان اعتراض به درخواست جدید ترامپ هستند که از 12 نوامبر لازم الاجرا می شود. بنابراین باید منتظر ماند و دید واکنش قاضی پرونده به این حکم چگونه است.