امروز Adobe نسخه ARM فتوشاپ را برای رایانه های ویندوزی و macOS اعلام کرد. البته این نسخه هنوز در مرحله آزمایش بتا است اما به دارندگان Surface Pro X یا Apple Silicon Mac اجازه می دهد فتوشاپ را بطور طبیعی بر روی دستگاه های خود اجرا کنند. این نرم افزار در حال حاضر روی شبیه سازهای ویندوز و مک اجرا می شود.

انتظار می رود نسخه های اختصاصی فتوشاپ برای ویندوز و مک عملکرد این برنامه را به طرز چشمگیری افزایش دهد. انتشار این نسخه تقریباً همزمان با انتشار رایانه های ARM Mac اپل انجام شد ، اما به یاد داشته باشید که نسخه بتا می تواند مشکلات زیادی داشته باشد. گفته می شود که در حال حاضر حتی ابزارهایی مانند Patch Tool و Healing rush از نسخه بتا خارج شده اند.

Adobe به موارد شناخته شده نسخه بتا فتوشاپ در دو صفحه Mac و Windows اشاره کرده و گزارش می دهد که در هفته های آینده ویژگی های جدیدی به این نرم افزار اضافه خواهد شد. نسخه بتا فتوشاپ هنوز به طور رسمی برای استفاده روزمره در دسترس نیست و فقط از تب بتا نرم افزار دسک تاپ Creative Cloud در دسترس است. Adobe در مورد زمان انتشار سایر برنامه های Creative Cloud اظهارنظری نکرده است ، اما فتوشاپ مهمترین گام در ایجاد سهولت انتقال به دستگاههای مبتنی بر ARM خواهد بود.

در گزارش دیگری ، بلیزارد این هفته اعلام كرد كه به زودی بازی World of Warcraft را برای رایانه های Apple Silicon Mac منتشر خواهد كرد.