همانطور که مشاهده می کنید ، Mate 40 Pro جدید هواوی به تازگی رسماً رونمایی شده است. این محصول با نسخه جدیدی از رابط کاربری EMUI به نام EMUI 11 به صورت پیش فرض در دسترس خریداران قرار دارد اما اکنون نوبت به محصولات قبلی هواوی رسیده است که می توانند نسخه جدید رابط کاربری این شرکت را دریافت کنند. کاربران Mate 30 Pro اولین کسانی هستند که می توانند به EMUI 11 ارتقا پیدا کنند.

البته از این بابت خیلی خوشحال نباشید. زیرا سرویس های Google هنوز در این نسخه در دسترس نیستند. همچنین EMUI 11 به هیچ وجه مبتنی بر اندروید 11 نیست و مانند نسخه قبلی بر اساس نسخه دهم اندروید طراحی و توسعه یافته است. به نظر می رسد که تحریم های اعمال شده توسط دولت آمریکا هنوز در سیستم هواوی تأثیر دارد و ابتکار عمل را از آنها گرفته است.

بیایید از این مسائل بگذریم و به اصل موضوع بپردازیم. به روزرسانی جدید EMUI 11 باعث می شود رابط کاربر و محیط سیستم عامل تمیزتر و کاربردی تر باشد. یکی از ویژگی های جدید EMUI 11 ویژگی Always on Display است. سیستم جدید به گونه ای است که فقط وقتی کاربر به صفحه نگاه می کند این ویژگی فعال و نمایش داده می شود.

پشتیبانی از چند پنجره بهبود یافته است و اکنون برنامه های شناور مجاز به قرار دادن در برنامه های دیگر در بخش چند وظیفه ای هستند. انیمیشن های موجود در سیستم عامل نیز بسیار نرم تر از گذشته هستند و برای ایجاد روحیه بیشتر در کاربران ، شاهد جلوه های جالب و جدیدی در محیط EMUI 11 هستیم.

امنیت سیستم عامل در این نسخه بهبود یافته است و از طرف دیگر ، امکان ویرایش یادداشت های چندین محصول هواوی به طور همزمان در اختیار کاربران قرار گرفته است. به عنوان آخرین ویژگی ، می توان به افزودن برنامه مترجم پیش فرض به EMUI 11 اشاره کرد.

با به روزرسانی جدید ، شماره ساخت رابط کاربر به نسخه 11.0.0.145 ارتقا یافته و با حجم 3.18 گیگابایت ، به صورت OTA در اختیار کاربران Mate 30 Pro قرار گرفته است. مثل همیشه ، این به روز رسانی به صورت منطقه ای آغاز شده است. بنابراین اگر شما یکی از دارندگان این محصول هستید و هنوز این به روزرسانی را در دستگاه خود مشاهده نمی کنید ، باید کمی بیشتر صبر کنید.