روز گذشته ، نسخه عمومی Mac OS ig Head برای دارندگان دستگاه های مبتنی بر Mac OS منتشر شد. از زمان انتشار Mac OS X ، ig Head یکی از بزرگترین نسخه های به روز شده است. در این مقاله می خواهیم با ویژگی های جدید این نسخه آشنا شویم. ادامه مطلب با ما

طراحی مجدد

در Mac OS ig Head شاهد بازطراحی سیستم عامل بودیم و در نگاه اول بسیار جذاب و شیک به نظر می رسد. شکل ظاهری تمام اجزای سیستم عامل از ابتدا کاملاً طراحی شده است و وقتی بارگیری می شود ، کاربران را کاملاً هیجان زده می کند. همه چیز کاملاً جدید به نظر می رسد اما از طرف دیگر برای کاربران آشنا است.

مرکز کنترل و مرکز اطلاع رسانی

مرکز کنترل جدید شباهت زیادی به مرکز کنترل سیستم عامل iOS دارد و تمام اجزای مهم سیستم عامل مورد نیاز شما به سرعت قابل استفاده هستند. این نسخه از مرکز اطلاع رسانی نیز دوباره طراحی شده است.

در پنجره “Notification Center” مشاهده می کنیم که ابزارک هایی با سبک و سیاق سیستم عامل iOS اضافه شده اند و اعلان های دریافتی (مانند سیستم عامل ها) براساس برنامه گروه بندی می شوند.

تغییرات در سافاری

سرعت مرورگر Safari نسبت به قبل افزایش یافته و مصرف باتری آن نیز بهبود یافته است. اپل همچنین امکان سفارشی کردن صفحه اصلی را برای کاربران فراهم کرده است ، به شما این امکان را می دهد که یک صفحه ورودی پس زمینه سفارشی انتخاب کنید و چندین بخش از جمله برگه های Reading List و iCloud را اضافه کنید.

زبانه های مرورگر Safari نیز دوباره طراحی شده اند و با قرار دادن ماوس بر روی برگه ها ، می توانید از هر یک به صورت جداگانه پیش نمایش کنید. یک مترجم داخلی نیز به طور پیش فرض به مرورگر Safari اضافه شده است که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید.

برای اولین بار می توانید افزونه های Google Chrome و Firefox را به Safari اضافه کنید و این گزینه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا سایت های مختلف را برای استفاده یا عدم استفاده از این ویژگی در نظر بگیرند.

همچنین قابلیت نمایش محتوای YouTube با وضوح 4K در مرورگر Safari اضافه شده است. علاوه بر این ، ویژگی های حفظ حریم خصوصی کاربر بهبود یافته است و با یک ویژگی جدید ، می توانید سایت های مسدود شده توسط Safari را مشاهده کنید.

ویژگی های جدید برنامه Messages

عملکردهای برنامه Messages تقریباً مشابه عملکردهای سیستم عامل iOS است. به این ترتیب می توانید گپ های مختلف را پین کنید ، افراد مختلف را در پیام ها ذکر کنید ، به پیام ها پاسخ دهید و همچنین شکلک های سفارشی خود را طراحی کنید. مرورگر برنامه Messages نیز پیشرفته تر است و به شما امکان می دهد از طریق پیوندها ، تصاویر و همه چت ها جستجو کنید.

طراحی مجدد برنامه Maps

برنامه Mac OS Maps کاملاً دوباره طراحی شده و خدمات جدیدی را با ویژگی های جدید مانند بازرسی ، نقشه اتاق و کمک به کاربران این سیستم عامل ارائه می دهد. گزینه مسیریابی برای دوچرخه یا وسایل نقلیه الکتریکی نیز وجود دارد که پس از آن می توانید اطلاعات دریافتی را به آیفون خود ارسال کنید. اکنون توانایی محاسبه زمان تقریبی ورود یا تخمین زمان رسیدن نیز در Mac قابل مشاهده است.

برنامه ها را به روز کنید

ابزار رتوش در برنامه عکسها بهبود یافته است ، بخش For You در برنامه Apple Music با بخش Listen Now جایگزین شده است ، بخش دوربین فیلمبرداری HomeKit اکنون از تشخیص چهره و مناطق فعالیت پشتیبانی می کند و اکنون Siri دستیار اپل هوشمند ، شما می توانید دسته جمعی پاسخ دهید. این یکی از سوالات شما خواهد بود.

نظارت بر باتری

در برنامه System Preferences ، شاهد اضافه شدن بخش جدیدی به نام attery هستیم که به شما امکان می دهد وضعیت باتری را بررسی کنید. پس از نصب Mac OS ig Head ، به روزرسانی های بعدی بارگیری و در پس زمینه نصب می شوند ، بنابراین دستگاه شما همیشه به روز است.