تابستان امسال زمین و مریخ به یکدیگر نزدیک شدند و سه فضاپیما را به سیاره سرخ فرستادند. “دائمی” ناسا ، تیانون 1 چینی و “امید” امارات متحده عربی اکنون به مریخ نزدیک هستند و فضاپیماهای چینی شکل زیبای این سیاره را به تصویر کشیده اند.

تیانون -۱ قبل از رسیدن به مریخ چهارمین سفارش خود را انجام داد تا مطمئن شود در مسیر صحیح نزدیک شدن به سیاره سرخ قرار دارد. آژانس فضایی ملی چین (CNSA) در بیانیه ای گفت: “موتور جستجوی رباتیک ما در ساعت 8 شب یکی از موتورهای خود را روشن کرد تا مدار خود را اصلاح کند و مطمئن شود که در مسیر درست قرار دارد. در میدان گرانشی مریخ. تیانون-1 از 197 روز به این سو پرواز کرده و بیش از 465 میلیون کیلومتر را برای رسیدن به این سیاره پیموده است. “هواپیما اکنون از زمین 184 میلیون کیلومتر و از مریخ 1.1 میلیون کیلومتر فاصله دارد.”

این تصویر با وجود فاصله 1.1 میلیون کیلومتری از مریخ ، از Tianon-1 به زمین رسیده است. این تصویر ویژگی های مهم سیاره سرخ را نشان می دهد ، از جمله فلات ظهر و دهانه Xiaparli در سمت راست (زیر نقطه سفید بزرگ قابل مشاهده است) و دره Mariner (وصله سیاه در مرکز سمت چپ تصویر).

قسمت دیگر این مأموریت کاهش سرعت است تا تیانون -1 بتواند جذب جاذبه مریخ شود و به دور سیاره بچرخد. وقتی فضاپیما وارد مدار می شود ، منعکس کننده زمین است و در ماه مه روی سیاره سرخ فرود آمد.

وی گفت: “مأموریت اصلی مأموریت فرود در قسمت جنوبی دشت آرمانشهر – دشت بزرگ در منطقه آرمانشهر ، محبوب ترین دهانه منظومه شمسی – آغاز تحقیقات علمی در ماه مه است.”