طی گزارشات رسیده و اخبار اعلام شده، به نظر می رسد تجارت برند Honor شرکت هوآوی به کنسرسیوم چین فروخته شود. در این گزارش آمده است كه كنسرسیوم چین به رهبری دیجیتال چین و دولت شنژن می خواستند برند آنر را با حدود 15.2 میلیارد دلار خریداری كنند.

این مقدار زیاد شامل بخش تحقیق و توسعه Honor و واحد توزیع آن نیز می باشد. جالب اینجاست که در این گزارش فقط به قسمت گوشی های هوشمند آنر اشاره شده است ، بنابراین مشخص نیست که آیا این معامله شامل محصولات سایر مارک های آنر نیز می شود.

اولین خبر از فروش برند Honor در ماه اکتبر منتشر شد و TCL و Xiaomi به عنوان خریداران احتمالی معرفی شدند. فروش Honor usiness ، صرف نظر از خریدار ، می تواند یک اتفاق مهم در تجارت Huawei باشد.

در بحبوحه تحریم های آمریکا ، این غول چینی اکنون تلفن های پیشرفته و محصولات شرکتی را هدف قرار داده است. در سال 2020 ، هواوی افت چشمگیری در فروش در بازارهای بزرگ جهانی تجربه کرد. در نتیجه ، فروش Honor می تواند حداقل به بهبودی آنها کمک کند.

از طرف دیگر ، این معامله می تواند به معنای تخفیف Honor از تحریم های ایالات متحده باشد ، اما با توجه به پیچیدگی فن آوری های Huawei در برند Honor ، اظهار نظر در مورد این مسئله دشوار است و ما نمی توانیم خیلی خوش بین باشیم. یکی از خطرات خرید این مارک توسط شرکت های جدید همین مسئله است که می تواند روی آنها تأثیر بگذارد و از حرکت روان و مستقل این تجارت جلوگیری کند.

رویترز می گوید هواوی احتمالاً این معامله را روز یکشنبه ، 16 نوامبر اعلام خواهد کرد. با این حال ، باید صبر کنیم و ببینیم که در عمل چه اتفاقی می افتد.